Ethereum (ETH) ponownie testuje poprzednie ATH

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • ETH/USD handluje powyżej wsparcia na poziomie 4180 USD.

  • ETH/BTC znajduje się wewnątrz trójkąta symetrycznego.

  • Znajduje się w fali czwartej z pięciu fal wzrostowych.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Podczas gdy para Ethereum (ETH) do USD ma trudności z utrzymaniem się powyżej wsparcia, para ETH/BTC wykazuje silne oznaki zbliżającego się wybicia.

Sponsorowane Sponsorowane

Ethereum spada od czasu osiągnięcia rekordu wszech czasów (ATH) na poziomie 4867 USD w dniu 9 listopada. Spadek doprowadził do dołka na poziomie 3960 USD w dniu 18 listopada, po czym token odbił się od dna. Utworzył długi dolny knot (zielona ikona), który jest uważany za oznakę presji zakupowej.

Knot pojawił się wewnątrz horyzontalnego obszaru wsparcia na 4180 USD. Jest to bardzo ważny obszar, ponieważ wcześniej działał jako opór ze strony ATH. Dlatego też obecny spadek wygląda jak re-test po wybiciu.

Następny obszar wsparcia znajduje się na poziomie 3650 USD. Jest to poziom wsparcia przy zniesieniu 0,382 Fib.

Sponsorowane Sponsorowane
Wykres ETH dzięki Tradingview

Krótkoterminowy wykres dwugodzinny pokazuje, że Ethereum wybił się z opadającej linii oporu i zatwierdził ją następnie jako wsparcie (zielona ikona).

Jest to kolejny byczy sygnał, który sugeruje, że krótkoterminowa korekta dobiegła końca.

Krótkoterminowy wykres Ethereum
Wykres ETH dzięki Tradingview

ETH/BTC

Trader kryptowalutowy @Pentosh1 nakreślił wykres ETH/BTC, stwierdzając, że token może przejść całą drogę aż do 0,1 BTC.

Źródło: Twitter

Na wykresie dziennym widać, że Ethereum znajduje się wewnątrz trójkąta symetrycznego. Formacja ta obowiązuje od 13 maja.

Podczas gdy trójkąt jest uważany za neutralną formację, pojawia się on po ruchu wzrostowym. Dlatego też, wybicie z niego byłoby bardziej prawdopodobne niż załamanie.

Ponadto, wskaźniki techniczne wspierają kontynuację ruchu w górę.

MACD, który jest tworzony przez krótko- i długoterminową średnią kroczącą (MA), jest pozytywny i porusza się w górę. Oznacza to, że krótkoterminowa MA porusza się w szybszym tempie niż długoterminowa.

Ponadto RSI, wskaźnik momentum, znajduje się powyżej 50 i rośnie. Jest to sygnał związany z byczym trendem.

Wykres ETH/BTC dzięki Tradingview

Liczba fal wskazuje również, że ETH/BTC znajduje się w fali czwartej pięciofalowego ruchu wzrostowego. Fala czwarta najczęściej przybiera kształt trójkąta symetrycznego. Po zakończeniu trójkąta, prawdopodobny jest kolejny ruch w górę, który poprowadziłby Ethereum w kierunku nowych szczytów.

Poziom zewnętrznego zniesienia 1,61 Fib fali czwartej wyznacza cel na poziomie 0,099 BTC, co pokrywa się z celem z tweeta.

Ethereum do Bitcoina - liczba fal
Wykres ETH/BTC dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz