Aktualizacja Ethereum EIP-1559 została przyjęta 34x szybciej niż Bitcoin Segwit.

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • EIP-1559 odnotował znacznie szybsze przyjęcie niż Segwit.

  • Opłaty za gaz znów rosną, gdy rośnie szum wokół NFT.

  • Spalanie przekroczyło kamień milowy 100 000 ETH.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Przyjęcie najnowszej aktualizacji Ethereum wydaje się wyprzedzać Segwit Bitcoina o wiele czynników.

Sponsorowane

Sponsorowane

Minęły nieco ponad trzy tygodnie od czasu, gdy aktualizacja Ethereum London została wdrożona 5 sierpnia. W tym krótkim czasie, według dewelopera Yearn Finance “banteg”, nastąpiła szybka adopcja.

W tweecie z 27 sierpnia deweloper stwierdził, że aktualizacja SegWit Bitcoina wyszła na żywo cztery lata temu 25 sierpnia 2017 roku, dodając, że jest obecnie używana do około 80% transakcji BTC.

Sponsorowane

Sponsorowane

Porównał to z aktualizacją EIP-1559 Ethereum, która jest na żywo zaledwie od 3 tygodni, a już zyskała 55% adopcji, co jest 34 razy szybsze niż adopcja Segwit.

EIP-1559 wszedł na żywo w dniu 5 sierpnia 2021 i już ma 55% adopcji. SegWit potrzebował dwóch lat, aby dojść do tych poziomów.

EIP-1559 / adopcja Segwit – twitter/“banteg”

Zapytany o to, jak “adopcja EIP-1559” została zmierzona, deweloper stwierdził: “Napisałem proste zapytanie Dune, które zlicza transakcje typu 2, dzieli je przez całkowitą liczbę i grupuje według dnia”. Bitcoinvisuals pokazuje podział w transakcjach Segwit w sieci BTC.

Segwit, czyli segregowany świadek, był zmianą w transakcjach Bitcoina, która oddzieliła podpisy transakcji i skrypty od danych wejściowych i wyjściowych, mając na celu utorowanie drogi do skalowania warstwy 2 Bitcoina.

Opłaty za gaz Ethereum gwałtownie rosną, ale są stabilne

EIP-1559 nigdy nie miał na celu bezpośredniego obniżenia cen gazu, ale uczynienie ich bardziej stabilnymi i przewidywalnymi. Jest to jednak niewielka pociecha dla przeciętnych użytkowników, ponieważ opłaty za gaz po raz kolejny gwałtownie rosną.

Według BitInfoCharts, średnia opłata transakcyjna osiągnęła najwyższy poziom od połowy maja, osiągając 27 USD. Jest to skok o prawie 240% od średniej 8 USD, która była na początku miesiąca.

Etherscan Gas Tracker odnotowuje jeszcze wyższe liczby, ze średnią opłatą w wysokości 37 USD za prostą wymianę tokenów na Uniswap.

Mania NFT powoduje skok cen gazu, ponieważ rynek OpenSea jest największym konsumentem gazu z prawie 21% całkowitego zużycia w ciągu ostatnich 24 godzin, co równa się około 5,6 miliona dolarów w opłatach sieciowych.

Kamień milowy w postaci 100 000 ETH

OpenSea jest również największym spalaczem ETH, który w ciągu ostatnich 24 godzin zniszczył 1734 ETH. Łączna ilość ETH spalonych od czasu wdrożenia aktualizacji London nieco ponad 3 tygodnie temu wynosi 106 600 w chwili pisania tego tekstu, według ultrasound.money. Jest to równowartość około 330 milionów dolarów przy obecnych cenach Ethereum wynoszących około 3 090 dolarów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz