Ethereum dogania Bitcoina pod względem ilości nodów, nadchodzi ETH 2.0

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Liczba węzłów w sieci Ethereum przekroczyła 11 189.

  • Aktywność wzrosła wraz ze zbliżającym się uruchomieniem Beacon Chain ETH 2.0 zaplanowanym na 1 grudnia.

  • Zwiększona aktywność wskazuje na wzrost zaufania inwestorów do sieci.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Liczba węzłów Ethereum prawie przekroczyła liczbę węzłów w sieci Bitcoin, pokazując wzrost aktywności na czele ETH 2.0.

Dane z Ethernodes pokazują, że liczba węzłów sieci gwałtownie wzrosła od 16 listopada do chwili obecnej.

Przewidywanie Ethereum 2.0

Dziś łączna liczba węzłów Ethereum wynosi 11 161, w porównaniu z nieco mniej niż 9000 miesiąc temu. Ten skok pchnął Ethereum do wyścigu łeb w łeb przeciwko 11360 węzłom Bitcoina.

Wzrost liczby węzłów zbiega się z intensywnymi oczekiwaniami związanymi z Ethereum 2.0, które ma zostać uruchomione 1 grudnia.

Węzły Bitcoin i Ethereum: Ethernodes i Bitnodes.

Węzły odgrywają ważną rolę w weryfikowaniu transakcji w łańcuchu blokowym Ethereum. Wzrost liczby węzłów jest wskaźnikiem zaufania użytkowników do Ethereum.

Kilka innych wskaźników związanych z aktywnością sieci Ethereum odnotowało równie ogromny wzrost w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Umowa depozytowa ETH 2.0, która została uruchomiona 4 listopada, osiągnęła próg wymagany do uruchomienia 1 grudnia.

Beacon Chain będzie działał równolegle z obecnym blockchainem, a jego uruchomienie jest jednym z największych kamieni milowych Ethereum w jego historii, chociaż wiele z proponowanych zmian zostanie wprowadzonych w późniejszym terminie.

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, przedstawił podsumowany plan rozwoju i spodziewane korzyści w niedawnym AMA Reddit.

Doganianie Bitcoina

Gwałtowny wzrost aktywności na Ethereum nie jest zaskakujący, zwłaszcza gdy ETH 2.0 jest tuż za rogiem. Obie sieci są w trendzie wzrostowym, a sentyment inwestorów do Bitcoin również rośnie.

Bitcoin: Liczba aktywnych adresów – Glassnode

Bitcoin również miał dobre kilka ostatnich miesięcy, głównie z powodu liczby inwestorów instytucjonalnych, którzy wkroczyli na rynek.

Obejmuje to wsparcie ze strony PayPal i odsetki od zarządzających funduszami hedgingowymi, takich jak Dan Tapiero z Gold Bullion International. Zarówno inwestorzy indywidualni, jak i instytucjonalni w konsekwencji mówili o potencjalnym wzroście cen.

Bitcoin jest obecnie bliski najwyższego poziomu w historii, chociaż ostatni tydzień był niestabilny. Aktywo oscyluje obecnie wokół poziomu 18 500 USD.

Chociaż nie jest pewne, czy tym razem osiągnie nowy rekord wszechczasów, sentyment inwestorów jest z pewnością wysoki.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now