EXCLUSIVE ETH/BTC gotowe do przełamania długoterminowego oporu

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Istnieją długoterminowe opory na 0,084 i 0,122 BTC.

  • Tygodniowe i dzienne wskaźniki techniczne są wzrostowe.

  • ETH potencjalnie zakończył korektę czwartej fali.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Ethereum (ETH) zostało odrzucone przez długoterminowy obszar oporu na 0,084 BTC, ale jest w trakcie wykonania kolejnej próby wybicia.

Sponsorowane Sponsorowane

Pomimo notowań blisko znacznego obszaru oporu, wskaźniki długoterminowe wykazują siłę, sugerując, że trend pozostaje wzrostowy.

Ruch długoterminowy

W dniu 14 maja ETH osiągnęło długoterminowy obszar oporu na 0,084 BTC i zostało odrzucone. Obszar pokrywa się ze zniesieniem 0,5 Fib całego ruchu w dół, mierzonego od historycznego rekordu wszech czasów z kwietnia 2017 r.

Pomimo spadku Ethereum odzyskało większość strat i jest bliskie wykonania kolejnej próby wybicia.

Sponsorowane Sponsorowane

Wskaźniki techniczne są bycze. Podczas gdy RSI spadł poniżej 70, zarówno MACD, jak i stochastyczny oscylator rosną. Następny opór znajduje się na poziomie zniesienia 0,786 Fib o wartości 0,122 BTC.

Wykres ETH/BTC dzięki Tradingview

Kryptowalutowy trader @Pentosh1 przedstawił wykres ETH/BTC, który pokazuje, że cena zbliża się do długoterminowego oporu. Jest to wspomniany wyżej obszar oporu utworzony przez poziom zniesienia 0,5 Fib.

Źródło: Twitter

Korekta czwartej fali

Wskaźniki techniczne na dziennym wykresie są również bycze. Jest to szczególnie widoczne w byczym krzyżu na oscylatorze stochastycznym (zielona ikona). MACD i RSI również poruszają się w górę.

Akcja cenowa pokazuje, że Ethereum albo ukończyło korektę czwartej fali, albo nadal jest w czwartej fali byczego impulsu.

Odbicie z dnia 19 maja na linii oporu kanału sugeruje, że fala czwarta jest już kompletna (zielona ikona). Jeśli jest to prawdą, to fala piąta może zanieść cenę aż do 0,115 BTC, w pobliże poprzednio opisanego oporu długoterminowego na 0,122 BTC.

Wykres ETH/BTC dzięki Tradingview

Przyszły ruch ETH

Pomimo byczych sygnałów ze wskaźników długoterminowych i średnioterminowych, krótszy okres sześciogodzinny pokazuje, że ETH znajduje się wewnątrz obszaru oporu.

Ponadto ruch w dół wygląda jak zakończony niedźwiedzi impuls. Dlatego prawdopodobnie była to pierwsza część większej korekty. W takim przypadku obecny ruch w górę jest strukturą korekcyjną A-B-C.

Obecnie ETH jest notowany na oporze ze strony zniesienia 0,786 Fib o wartości 0,076 BTC. Jeśli ruch w górę miały osiągnąć tutaj szczyt, to daje również fale A:C będą miały stosunek 1:0,61, bardzo typowy w takich strukturach. Oprócz tego istnieje horyzontalny opór na 0,0795 BTC.

Spadek z krótkoterminowej, wznoszącej linii wsparcia potwierdziłby ten scenariusz. Dlatego, gdy zarówno tygodniowe, jak i dzienne wykresy wyglądają wzrostowo, to możliwe jest, że Ethereum jeszcze raz spadnie, przed wznowieniem ruchu w górę.

Warto zauważyć, że nie widzimy wyraźnej słabości nawet w niższych interwałach. Dlatego też, aż nastąpi załamanie z krótkoterminowej rosnącej linii wsparcia, trend pozostaje wzrostowy.

Wykres ETH/BTC dzięki Tradingview

Aby przeczytać najnowszą analizę Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz