Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym 23 lipca 2020 roku, ESPN Global zintegrował gry online z technologią blockchain. Firma ma zamiar uruchomić platformę do gier, która umożliwi graczom zarabianie pieniędzy poprzez wygrywanie turniejów. Wkrótce uruchomiona platforma pozwoli również użytkownikom, na dokonywanie wpłat i wypłat przy użyciu bitcoina (BTC) i innych kryptowalut.

Kolejny krok w kierunku adopcji Bitcoina

ESPN Global ujawnił plany stworzenia platformy gamingowej opartej o technologię blockchain, która pozwoli graczom na dokonywanie wpłat i wypłat w BTC i innych kryptowalutach.

Platforma do gier, którą ESPN nazywa “unikalną blockchainową rewolucją”, jest obecnie w fazie pre-launch. W celu zapewnienia prostszych, szybkich i bezpiecznych transakcji kryptowalutowych, ESPN wszedł we współpracę z firmą CryptoPay.

Brytyjska, mobilna platforma e-sportowa – ESPN Global będzie umożliwiała grę w najbardziej popularne tytuły, w jednej aplikacji. Jednocześnie pozwoli użytkownikom rywalizować w czasie rzeczywistym, a zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie najwyższego wyniku.

ESPN stworzy własny token – SGD

Chris Parker, jeden z dyrektorów ESPN Global, powołuje się na badania przeprowadzone przez firmę doradczą ds. zarządzania – 3EA Limited, która stwierdziła, że warte 140 miliardów dolarów, cyfrowe mikrotransakcje w braży e-sportu i gamingu mogą “w ogromnym stopniu skorzystać na integralności i odporności technologii blockchain”.

Parker podzielił się również szczegółami na temat przyszłych planów platformy:

“Oprócz dalszego rozwoju naszej aplikacji i integracji bardziej ekscytujących gier opartych o blockchain, po zbudowaniu dobrej społeczności e-sportowej, nasza inkorporacja ma w planach uruchomienie IEO (Initial Exchange Offering) własnego tokena SGT (Smart Gaming Token) opartego o platformę ERC-20”.

Dodał również kilka słów a propos tokena SGT:

“Od dnia, w którym rozpoczniemy naszą działalność, w prezencie, będziemy rozdawać SGT podczas airdropów, wszystkim zarejestrowanym graczom. To nie wszystko, wszyscy gracze, którzy stracą pieniądze uczestnicząc w jakichkolwiek grach lub turniejach, ich straty zostaną pokryte przez naszą korporację, a ich portfele ERC zostaną zasilone naszymi tokenami SGT, których wartość będzie równoważna z poniesionymi przez nich stratami”.

ESPN Global szacuje obecną wartość airdropu SGT na 0,001 dolara. Według firmy wartość tokena ma rosnąć, wraz z rozwijającą się gamingową społecznością.