EOS wybrany jako najlepszy blockchain na świecie w chińskich rankingach

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Sieć EOS po raz kolejny okazała się najlepsza w globalnym rankingu publicznych blockchainów opracowanym przez China Centre for Information Industry Development (CCID).

  • CCID jest jednostką podległą chińskiemu Ministerstwu Przemysłu i Technologii Informacyjnych.

  • Najnowsza ocena techniczna CCID oceniała projekty w oparciu o trzy aspekty, a mianowicie: podstawową technologię, możliwość zastosowania i kreatywność.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Sieć EOS po raz kolejny okazała się najlepsza w globalnym rankingu publicznych blockchainów opracowanym przez China Centre for Information Industry Development (CCID).

Sponsorowane Sponsorowane

Warto zauważyć, że CCID jest jednostką podległą chińskiemu Ministerstwu Przemysłu i Technologii Informacyjnych. Grupa ta nie jest jednak oficjalnym przedstawicielem chińskiego rządu. Najnowsza ocena techniczna CCID oceniała projekty w oparciu o trzy aspekty, a mianowicie: podstawową technologię, możliwość zastosowania i kreatywność. Po EOS przyszła kolej na Ethereum, a następnie proof-of-believability IOST, wspierany przez Tron i Tezos.

Dodatkowo, specjaliści CCID podkreślili postępy sieci Ethereum, która niedawno uruchomiła aktualizację Altair, aby utorować drogę dla ETH 2.0. Panel zwrócił również uwagę na debiut mainnetu NEO N3 oraz wydanie platformy Dash v0.20 testnet.

Dodatkowo, CCID przyznało EOS najwyższą punktację (105,4) za podstawową technologię. Ethereum prowadziło pod względem możliwości zastosowania (33,4), podczas gdy Bitcoin znalazł się na szczycie w kategorii kreatywności (44,8).

Sponsorowane Sponsorowane

Perspektywy rynku EOS

Nazwana po greckim słowie oznaczającym “Świt”, platforma EOS.IO została opracowana przez prywatną firmę Block.one i wydana w 2018 roku. Sieć twierdzi, że może przetwarzać miliony transakcji na sekundę przy zerowych opłatach.

W latach 2017-2018 firma z siedzibą w Hongkongu przeprowadziła najdłużej trwającą Initial Coin Offering (ICO) w historii. Projekt wsparły znane osobistości, takie jak np. współzałożyciel PayPal Peter Thiel. Ze sprzedaży tokenów zrealizowano około 4,3 miliarda dolarów, które Block.one przeznaczył na wsparcie blockchaina EOS.

Jednak pod koniec 2019 roku Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wzięła pod lipę firme i jej sieci. Zarzuty dotyczyły sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych za pośrednictwem jej ICO i niewłaściwego ujawniania informacji inwestorom. Block.one ani nie przyznał się, ani nie zaprzeczył zarzutom regulatora. Firma zgodziła się jednak na ugodę w wysokości 24 milionów dolarów, czyli około 0,58 procent kwoty zebranej podczas ICO.

Obrażenia spotęgował raport, który pojawił się w zeszłym miesiącu z University of Texas. Publikacja ta twierdzi, że ICO EOS wykorzystałow ash trading w celu stworzenia popytu na syntetyczne monety.

Cena EOS

Na początku 2018 roku token EOS wybił swój rekord wszech czasów powyżej granicy 20 dolarów. Po karach nałożonych przez regulatora, token spadł poniżej 5 dolarów. EOS zaczął nabierać rozpędu w połowie maja , kiedy to wspiął się na wysoki poziom około 14 dolarów. Następnie w czerwcu token spadł z powrotem poniżej 7 dolarów.

Bycze nastroje panowały w maju, kiedy Block.one ogłosił zainwestowanie 10 mld USD w nową giełdę kryptowalutową – Bullish Global. To samo stało się w lipcu, kiedy EOS ogłosił plany wejścia na giełdę nowojorską (NYSE) poprzez fuzję SPAC. Jednak token EOS jest nadal o 77 procent od swojego ATH. W momencie pisania tego tekstu, EOS był notowany na poziomie 4,45 dolara.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz