Elon Musk uderza w CNN po prawdopodobnie nieprawdziwej informacji

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • CNN poinformował, że szpitale nie otrzymały żadnych urządzeń wentylacyjnych obiecanych przez Elona Muska.

  • Musk odpiera te zarzuty, twierdząc, że Tesla otrzymała potwierdzenie z Departamentu Zdrowia.

  • CNN staje w obliczu afery po tym, jak Musk i wielu obserwujących opublikowało tweety ze szpitali dziękujących firmie za sprzęt.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Elon Musk skrytykował szeroko znaną telewizję newsową CNN za doniesienia o jego zobowiązaniu do przekazania ponad tysiąca wentylatorów jednostkom medycznym w Kalifornii. CNN twierdzi, że jak dotąd Musk nie dotrzymał obietnicy, ale dowody wskazują na coś innego.

Prezes Tesli twierdzi, że sprawdził sprawę i otrzymał wiadomość, że wentylatory rzeczywiście zostały odebrane. Po pokazaniu zdjęć CNN wielu wdzięcznych szpitali wezwał Gavina Newsoma, gubernatora Kalifornii, aby wyjaśnił sprawę.

Musk odpowiada

Elon Musk zgromił materiał CNN twierdzący, że wentylatory, które obiecał szpitalom w Kalifornii w zeszłym miesiącu, nigdy się nie pojawiły. Przedsiębiorca technologiczny odpowiedział, kwestionując potrzebę istnienia telewizji:

Musk początkowo ogłosił, że przekaże 1,255 wentylatorów. Gubernator Newsom nazwał ten czyn „heroicznym” i powiedział, że sprzęt był w drodze do potrzebujących podczas konferencji prasowej 23 marca.

Musk ogłosił, że urządzenia wentylacyjne były wynikiem nadmiernego zaopatrzenia w Chinach. Podobno Tesla wykupiła nadwyżkę i zobowiązała się przekazać je za darmo placówkom medycznym w potrzebie.

CNN stwierdziło, że Newsom poinformował telewizję za pośrednictwem rzecznika, że ​​nie otrzymano żadnych wentylatorów: „Administracja codziennie komunikuje się ze szpitalami w całym stanie na temat ich zaopatrzenia w respiratory i do tej pory nie słyszeliśmy o żadnym systemie szpitalnym, który otrzymał wentylator bezpośrednio od Tesli lub Muska.”

CNN pod ostrzałem: „brakujące” wentylatory przetestowane, działają świetnie

Musk osobiście odpowiedział na informację za pośrednictwem Twittera. Dostarczając zrzuty ekranu wiadomości e-mail z końca marca, oskarżył telewizję o prowadzenie fałszywej narracji.

Poniższa wymiana zdań między dyrektorem projektu Tesli, Omeadem Afsharem i dyrektorem Departamentu Zdrowia w Los Angeles, sugeruje, że rzeczywiście dostarczono obiecany sprzęt medyczny.

Phillip Franks odpowiedział Afsharowi, że jednostki rzeczywiście zostały przyjęte, zostały przetestowane, działały świetnie i były gotowe do pójścia do szpitali 30 marca. Niektóre szpitale napisały nawet tweeta, dziękując Muskowi za otrzymanie jednostek.

Musk zaapelował również do Gavina Newsoma o wyprostowanie tego nieporozumienia” – coś, co gubernator Kalifornii jeszcze nie zrobił. Następnie opublikował liczne przykłady szpitali, dziękując Tesli za darowiznę.

Przy tak dużej liczbie dowodów wskazujących, że jednostki zostały odebrane, zgłoszone oświadczenie z biura Newsoma pozostaje niewyjaśnioną tajemnicą. Jest jednak zrozumiałe, dlaczego Musk nie jest zadowolony z informacji opublikowanych w telewizji i dlaczego wiele osób przyłączyło się do krytykowania CNN.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

A former professional gambler, Rick first found Bitcoin in 2013 whilst researching alternative payment methods to use at online casinos. Having concluded that the root of most of the world’s evils stem from a toxic financial system during his time reading International Politics at university, the disruptive potential of a decentralised, borderless asset was immediately clear. After transitioning to writing full-time in 2016, Rick was able to put his passion for Bitcoin to work for him professionally. He has since written for a number of digital asset publications in a variety of capacities.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!