Elon Musk sprzedaje kolejny 1 miliard dolarów w akcjach Tesli

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Elon Musk sprzedaje akcje, aby pokryć podatki.

  • Akcje TSLA spadły o 5,5% 23 listopada.

  • Musk i CEO Binance, Changpeng Zhao, spierają się na Twitterze.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wielka wyprzedaż Tesli trwa nadal, ponieważ enigmatyczny dyrektor generalny Elon Musk sprzedaje akcje firmy o wartości kolejnego miliarda dolarów.

Sponsorowane Sponsorowane

Elon Musk sprzedał dodatkowe 934 091 akcji za 1,05 mld dolarów, zgodnie z dokumentacją regulacyjną złożoną w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd pod koniec 23 listopada.

Miliarder CEO również skorzystał z 2,15 mln opcji na akcje, zgodnie z raportami, a sprzedaż została dokonana w celu pokrycia podatków. Musk przerzucił obecnie około 9,2 mln akcji i zebrał około 9,9 mld dolarów wpływów.

7 listopada Musk przeprowadził ankietę wśród 64 milionów swoich zwolenników na Twitterze, proponując sprzedaż 10% swoich akcji. Nieco mniej niż 58% z 3,5 miliona respondentów odpowiedziało, że powinien sprzedać. Aby osiągnąć ten próg, Musk musiałby sprzedać około 17 mln akcji lub około 1,7% akcji spółki. Obecnie sprzedał już ponad połowę z proponowanych 10%.

Sponsorowane Sponsorowane

W odpowiedzi na ankietę w tamtym czasie, skomentował:

Nie biorę wynagrodzenia ani premii w gotówce. Posiadam tylko akcje, dlatego jedynym sposobem na osobiste zapłacenie podatków jest sprzedaż akcji.

Akcje TSLA osuwają się

Akcje Tesli spadły o 5,5% we wtorek z około 1 170 dolarów do 1 109 dolarów, a następnie nieco dalej do 1 101 dolarów w handlu po godzinach, według MarketWatch. Cena TSLA osiągnęła 4 listopada rekord wszech czasów na poziomie 1 230 dolarów i obecnie są o 10,5% niżej od tego szczytu.

Craig Erlam, starszy ekonomista rynku w OANDA, powiedział:

Wciąż jest dużo zainteresowania kupnem, ponieważ wciąż myślę, że ostatecznie inwestorzy postrzegają to jako fazę i postrzegają cofnięcia jako okazję.

Musk, który jest przeciwny wszelkim ciężkim regulacjom kryptowalutowym, nie podjął dalszych wysiłków, aby kupić więcej Bitcoinów. Według BitcoinTreasuries, Tesla posiada obecnie 43 200 BTC o szacunkowej wartości 2,45 miliarda dolarów przy obecnych cenach. Firma osiągnęła prawie miliard dolarów zysku ze swoich pierwotnych zakupów BTC na początku tego roku.

Walka z Binance

Otwarty przedsiębiorca wdał się w wojnę na słowa na Twitterze z szefem Binance Changpeng Zhao. W dniu 23 listopada Musk napisał:

Hej @cz_binance, co się dzieje z twoimi klientami Doge? Brzmi ‘shady’.

Binance zawiesił wypłaty Dogecoinów 11 listopada z powodu usterki podczas aktualizacji. Najwyraźniej CZ nie docenił bycia nazywanym „shady” i odpowiedział:

Cóż, nie zamierzam być sassy na Twitterze… W swoim tweecie powiedział, że jestem ‘shady’.

Napisał to przed stwierdzeniem:

Nie jestem agresywny z natury, ale nie jestem też uległy ani tchórzliwy, jeśli chodzi o obronę naszego biznesu. Postrzegam obronę Binance jako moją pracę i obronę… Przemysłu kryptowalutowego jako moją misję życiową.

Osobiście nie mam nic do niego.

Dodał CZ w odniesieniu do Muska, przed wyjaśnieniem:

“Nie biorę tego osobiście. Czuję, że jest to jak odrobina przyjaznego żartu i daje społeczności Twittera trochę rozrywki.”

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz