Elon Musk zatweetował o swoim nowym psie i przypadkowo spompował meme coina

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Elon Musk zamieścił na Twitterze zdjęcie swojego nowego psa Shiba Inu, wysyłając tym samym cenę FLOKI w kosmos.

  • Cena FLOKI wzrosła o około 1000% od czasu, gdy tweet stał się viralem.

  • Musk był wcześniej krytykowany za manipulowanie rynkiem poprzez swoje posty w mediach społecznościowych.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Elon Musk nadal ma ogromny wpływ na rynek walut cyfrowych dzięki swoim kontom w mediach społecznościowych.

Sponsorowane

Sponsorowane

Dyrektor generalny Tesli i SpaceX powrócił do swoich starych sztuczek tweetowania o kryptowalutach do swojej bazy fanów. Tym razem po prostu zamieścił zdjęcie swojego nowego pupila Shiba Inu z podpisem “Floki przybył”. Podczas gdy ten tweet może nie wydawać się czymś niezwykłym dla większości ludzi, wprawił on świat cyfrowych aktywów w szał.

Powodem tego jest to, że wydaje się, iż Musk pokazywał swoje wsparcie dla kryptowaluty Shiba Floki (FLOKI), której ceny po tweecie Muska poszybowały w górę.

Sponsorowane

Sponsorowane

Po tym, jak post stał się viralem, cena Shiba Floki gwałtownie wzrosła. Uczyniło to ją najbardziej zyskowną na rynku w ciągu dnia, wzrastając prawie o 1000% w momencie pisania tego tekstu. Dodatkowo, inne monety o psiej tematyce odnotowały znaczny skok cen, w tym Floki Inu i Floki Shiba. Pierwsza z nich wzrosła od wczoraj o 60%, podczas gdy druga o około 25%. Wśród szału zakupów, Dogecoin zyskał mniej niż 0,5%, podczas gdy Baby Doge wzrósł o około 2%.

Musk nadal ma wpływ na ceny kryptowalut

Pomimo tego, że nie jest zbytnio zaangażowany w świat kryptowalut, Musk ma ogromny wpływ na społeczność kryptowalutową. Jego posty w mediach społecznościowych same w sobie wpłynęły wcześniej na wzrosty i załamania cenowe. W sierpniu Musk podniósł cenę DOGE o około 20%, po prostu zmieniając swoje zdjęcie profilowe na takie, które zawierało odniesienie do Dogecoina.

Kwestia Muska i jego mediów społecznościowych jest tak powszechna, że nawet Sekretarz Pracy, Robert Reich, wezwał Muska do zajęcia się jego działalnością na Twitterze. Według Reicha:

Wybryki Elona Muska na Twitterze nie są zabawne. Jego tweety mają poważny wpływ na rynki. To tylko kolejny przykład na to, jak miliarderom uchodzi na sucho manipulowanie rynkami bez odpowiedzialności.

Reich odnosi się w szczególności do Muska pompującego Dogecoina w okresie poprzedzającym jego występ w Saturday Night Live. Tylko po to, aby zobaczyć jego krach podczas transmisji. Dodatkowo, Musk wspierał CUMMIES, monetę natywną dla platformy NFT dla dorosłych CumRocket.

Po tym, jak DOGE rozbiła się w następstwie występu Muska w SNL, wielu obwiniało Muska o pompowanie i dumping. W odpowiedzi, Musk wyjaśnił, że “mogę pompować, ale nie dumpuje”.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Matthew De Saro jest dziennikarzem i osobowością medialną specjalizującą się w sporcie, hazardzie i statystykach. Zanim dołączył do BeInCrypto, jego prace były publikowane w Fansided, Forbes i OutKick. Z wykształceniem w analizie statystycznej i zamiłowaniem do pisania, ma nieszablonowe podejście do przekazywania wiadomości.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz