Elon Musk mógłby otrzymywać wynagrodzenie w Bitcoinie

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ben Mezrich opublikował wpis na Twitterze, w którym stwierdził, że nie odmówiłby otrzymywania wypłaty w Bitcoinie.

  • Elon Musk odpowiedział krótko, zwięźle i na temat pisząc: "ja też nie".

  • Elon Musk nigdy nie przedstawił stanowiska, które określałoby konkretnie czy kryptowaluty są dobre czy nie.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Dyrektor generalny Tesli i SpaceX – Elon Musk, przyznał, że nie obraziłby się gdyby otrzymywał wypłatę w Bitcoinie. Jego wypowiedź była odpowiedzią na twitterowy wpis Bena Mezricha, autora książki Bitcoin Billionaires.

Ben Mezrich i Elon Musk mogliby otrzymywać wynagrodzenie w BTC

Kilka dni temu, Ben Mezrich, autor książki “Bitcoin Billionaires: A True Story of Genius, Betrayal, and Redemption”, opublikował wpis na Twitterze, w którym stwierdził, że nie odmówiłby otrzymywania wypłaty w Bitcoinie.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy na łamach BeInCrypto, Bitcoin coraz szybciej zaczął wkraczać do mediów głównego nurtu. Został on nawet przedstawiony w serialu finansowym “Billions”. W premierowym odcinku piątego sezonu jeden z głównych bohaterów debatował o zaletach bitcoina z kimś, kto został aresztowany za prowadzenie kopalni BTC.

W każdym razie, tweet Mezricha przykuł uwagę najbogatszego człowieka świata – Elona Muska. Dyrektor generalny Tesli odpowiedział krótko, zwięźle i na temat pisząc: “ja też nie”.

Elon Musk, a Bitcoin

Nie jest to pierwszy raz, kiedy miliarder i wizjoner technologii wspomina o wiodącej kryptowalucie.

Oprócz tweeta, w którym Musk Twierdził, że “Bitcoin to moje bezpieczne słowo” – tweeta, którego większość ludzi nie rozumie – CEO Tesli ujawnił, że jest właścicielem 0,25 BTC. W momencie pisania tego artykułu, bitcoiny Elona są warte ok. 10 000 USD.

Warto również zauważyć, że Elon Musk nigdy nie przedstawił stanowiska, które określałoby konkretnie czy według niego kryptowaluty są dobre czy nie. Wizjoner już wcześniej zaznaczał, że jego stosunek do kryptowalut jest raczej neutralny:

W ten sposób krypto ludzie stają się wściekli, ale są to transakcje, które nie mieszczą się w równowadze prawa. I oczywiście, jest wiele praw w różnych krajach. I zazwyczaj do tych transakcji używa się gotówki. Ale, aby doszło do nielegalnych transakcji, gotówka musi być również używana do legalnych transakcji. Potrzebne jest coś nielegalnego do legalnego pomostu. To właśnie tutaj pojawiają się kryptowaluty.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now