NOWOŚĆ Elon Musk i Jack Dorsey twierdzą, że Bitcoin jest nadzieją dla świata

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Elon Musk twierdzi, że SpaceX posiada udziały w BTC.

  • Tesla może przywrócić płatności BTC za swoje samochody.

  • Jack Dorsey ma nadzieję, że Bitcoin przyniesie pokój na świecie.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Telenowela o nazwie „Elon Musk i kryptowaluty” trwa w najlepsze! W trakcie odbywającej się dziś konferencji „The B Word” właściciel Tesli rozmawiał o kryptowalutach z Jackiem Dorsey’em, właścicielem Twittera.

SponsorowaneSponsorowane

Obydwaj celebryci-miliarderzy w bardzo pozytywnym tonie wypowiedzieli się o Bitcoinie. Jednak najwięcej sensacyjnych informacji otrzymaliśmy od Elona Muska. Ku zaskoczeniu wielu, są to informacje bardzo pozytywne i stojące w ewidentnej opozycji do ogólnie negatywnego sentymentu na rynku krypto, a także do wypowiedzi samego Muska sprzed kilku miesięcy.

Musk: SpaceX posiada Bitcoin

Musk potwierdził, że zarówno Tesla, jak i SpaceX posiadają BTC. Jest to absolutna nowość, gdyż jak dotąd nie ujawniono, że SpaceX posiada jakiekolwiek udziały w największej kryptowalucie.

SponsorowaneSponsorowane

Co więcej, dodał, że w jego prywatnym portfelu znajdują się Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Dogecoin (DOGE). Podkreślił również, że nie zamierza sprzedawać ani prywatnie, ani za pośrednictwem swoich firm:

Jestem właścicielem Bitcoina i moja firma jest właścicielem Bitcoina, ale nie sprzedaję żadnych BTC i moja firma nie sprzedaje żadnych BTC.

Tesla może przywrócić płatności BTC

Kolejna ważna informacja dotyczyła Tesli, notowanej na giełdzie firmie produkującej samochody elektryczne. Decyzja firmy o zawieszeniu możliwości płatności w BTC była jednym z głównych wydarzeń towarzyszących majowemu krachowi na rynku krypto. Musk potwierdził, że Tesla nadal posiada aktywa w swoim skarbcu i nie zamierza się ich pozbywać.

W tym kontekście bardzo doniosła jest zapowiedź Muska, że Tesla rozważa możliwość ponownej akceptacji płatności w BTC za swoje samochody. Musk powiedział, że zużycie zielonej energii w sieci poprawia się i Tesla robi jeszcze trochę due diligence w tej sprawie. Jego zdaniem Tesla “najprawdopodobniej” wznowi przyjmowanie płatności w BTC.

Tak długo, jak istnieje świadomy wysiłek, aby przesunąć górników Bitcoina w kierunku odnawialnych źródeł energii, wtedy Tesla może to wspierać.

Bitcoin nadzieją dla świata

Poziom górnolotnych sformułowań, którymi Musk wyraźnie „odkupuje grzechy” swoich wcześniejszych negatywnych wypowiedzi, sięgnął zenitu, gdy wraz z Jackiem Dorsey’em poruszyli temat znaczenia Bitcoina dla świata, Internetu i ludzi.

Właściciel SpaceX wyraził swoją nadzieję, że Bitcoin zmieni standard życia jednostek i da im realną władzę:

Moja nadzieja dla Bitcoina jest lepszy standard życia i więcej władzy dla jednostki.

Następnie Musk dodał, że uzyskanie wolności i władzy odbywać się musi przez wyzwolenie z hegemonii korporacji i rządów. Powiedział nie bez cynizmu, że „jeśli nie lubisz korporacji, to powinieneś naprawdę nienawidzić rządów”.

Z kolei twórca Twittera powiedział wprost, że Bitcoin może przynieść światu pokój:

Moją nadzieją jest, że Bitcoin przyniesie pokój na świecie.

Następnie Dorsey dodał, że dołączenie do rewolucji Bitcoina nie niesie potrzeby zaufania komukolwiek, czy nawet samej kryptowalucie. Jego zdaniem „możesz samodzielnie go zweryfikować poprzez kod źródłowy lub cokolwiek, na co masz ochotę”.

Na koniec dodał, że Bitcoin ma szansę stać się prawdziwą walutą Internetu:

Internet dostaje szansę na posiadanie rodzimej waluty, dla mnie jest to Bitcoin ze względu na zasady, historię tworzenia i odporność. Ale to, co inspiruje mnie najbardziej, to społeczność, która go napędza.

Wzrost ceny BTC

Cena Bitcoina podskoczyła dziś w skrajnych wartościach o 11,4%. Odbijając się od poziomu 29 500 USD osiągnęła na końcu górnego knota wartość 32 875 USD, co daje wzrost o ponad 3000 USD w ciągu 24 godzin.

W trakcie publikacji tekstu cena BTC wynosi 31 768 USD. Dodatkowo obserwujemy wzrost na wolumenie obrotu (niebieska strzałka), co może zwiastować początek nowego impulsu i nadchodzący wzrost zmienności na Bitcoinie.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Wreszcie istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzień zostanie zakończony byczą świecą pochłaniającą, która dodatkowo odzyska ważny poziom wsparcia na 31 500 USD. Jeżeli tak się stanie, to kolejne dni mogą przynieść kontynuację wzrostów w kierunku próby odwrócenia trendu spadkowego z ostatnich miesięcy.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz