eBay rozważa opcję płatności kryptowalutami

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ebay szuka nowych opcji płatności dla klientów.

  • Jedną z nich są kryptowaluty.

  • Firma bada również sposoby wykorzystania niewymiennych tokenów (NFT).

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Prezes eBay, Jamie Iannone, powiedział, że platforma zakupowa rozważa nowe opcje płatności dla klientów.

Sponsorowane Sponsorowane

Jedną z nich są kryptowaluty. Według Iannone, firma e-commerce bada również sposoby wykorzystania niewymiennych tokenów (NFT).

Przykład płatności kryptowalutowych w PayPal

Adopcja przez jednego z największych sprzedawców internetowych byłaby mile widzianym dodatkiem w roku, w którym wiele usług płatniczych zaczęło korzystać z kryptowalut.

W zeszłym miesiącu PayPal uruchomił “Checkout with Crypto”. Nowa funkcja pozwala amerykańskim klientom PayPal płacić Bitcoinem (BTC), Eterem (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoinem (LTC). Niedawno także Coinbase ogłosił, że jego użytkownicy mogą dokonywać płatności na giełdzie za pośrednictwem PayPal. Biorąc pod uwagę historię PayPal z eBay, być może dokonają oni podobnej integracji.

Sponsorowane Sponsorowane

Według dyrektora generalnego PayPal, Dana Schulmana, “popyt po stronie kryptowalut był wielokrotnie większy od tego, czego początkowo oczekiwaliśmy”. Aby podkreślić jego zdanie, mobilna aplikacja usługowa PayPal uruchomiła również obsługę kryptowalut w aplikacji Venmo. Użytkownicy mogą teraz kupować, sprzedawać i trzymać kryptowaluty w ramach tej właśnie aplikacji.

Inne integracje krypto płatności

Giganci płatności Mastercard i Visa również poczynili postępy w integracji kryptowalut w swoich sieciach płatniczych. W marcu Visa umożliwiła korzystanie z USD Coin (USDC) do rozliczania transakcji w swojej sieci płatniczej.

Tymczasem w zeszłym tygodniu Mastercard uruchomił pierwszą kartę kredytową oferującą “nagrody” w walucie cyfrowej. Odbyło się to we współpracy z amerykańską giełdą kryptowalut Gemini.

Oprócz platform płatniczych, wiele firm spieszy się, aby umożliwić klientom płacenie za pomocą kryptowalut. Serwis płatności kryptowalutowych BitPay jest wśród tych, którzy przewodzą wysiłkom na rzecz integracji tych firm. Od luksusowych sieci hotelowych, przez platformy takie jak WeWork, po innych sprzedawców online, BitPay ma przed sobą nie lada zadanie. CCO BitPay Sonny Singh powiedział:

Mój telefon dzwoni codziennie od firm, które chcą akceptować kryptowaluty.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz