Dziś obchodzimy 12 urodziny BTC i dostaliśmy prezent!

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Dziś, czyli 31 października 2020 roku minęło dokładnie 12 lat od opublikowania tzw. białej księgi Bitcoina.

  • W 2008 roku, anonimowy twórca BTC - Satoshi Nakamoto przedstawił manifest, który opisywał działanie najstarszej kryptowaluty.

  • Niecałe dwa miesiące później został wydobyty pierwszy blok oraz przeprowadzona pierwsza transakcja.

  • Od tego czasu cała branża zmieniła się nie do poznania.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Dziś, czyli 31 października 2020 roku minęło dokładnie 12 lat od opublikowania tzw. białej księgi Bitcoina. W 2008 roku, anonimowy twórca BTC – Satoshi Nakamoto przedstawił manifest, który opisywał działanie najstarszej kryptowaluty. Od tego czasu cała branża znacznie ewoluowała. Dzisiaj Bitcoinem interesują się nie tylko komputerowi geecy, ale także banki, instytucje, rządy oraz miliony osób na całym świecie.

Dokładnie 12 lat temu, czyli 31 października 2008 roku, tajemniczy Satoshi Nakamoto opublikował swój manifest. Opisał w nim koncepcję kryptowaluty oraz przedstawił sposób, który pozwoliłby rozwiązać problem podwójnego wydatkowania. Tak brzmią jego pierwsze zdania:

Pełnowartościowa wersja pieniądza elektronicznego oparta na modelu komunikacji sieciowej peer-to-peer pozwoliłaby na przesyłanie płatności online bezpośrednio od jednego podmiotu do drugiego bez konieczności przepływu transakcji przez instytucje finansowe.

Niecałe dwa miesiące później został wydobyty pierwszy blok oraz przeprowadzona pierwsza transakcja.

Od tego czasu cała branża zmieniła się nie do poznania. Podczas tej krótkiej jeszcze historii Bitcoina, zaczęły się nim interesować instytucje, banki, a nawet rządy. Teraz, aby kupić lub sprzedać BTC wystarczy skorzystać z Bitomatu, a jeszcze nie dawno Laszlo Hanyecz dobijał targu kupując pizzę na forum dyskusyjnym. Czy możemy już mówić o masowej adopcji? Chyba tak, szczególnie porównując jak wygląda sektor dzisiaj, a jak wyglądał kilka lat temu.

Prezenty na 12 urodziny

Bitcoin w swoje urodziny zachowuje się bardzo agresywnie. Jednak pomimo tego dostał urodzinowy prezent. Jego cena wystrzeliła dzisiaj w górę z poziomu 13 500 dolarów, aby dotknąć szczytu przy kwocie 14 100 dolarów. Aktualnie cena BTC oscyluje w okolicach 13 850 dolarów i od wczoraj wzrosła o 4%. Nastroje rynkowe są dość bycze. Coraz więcej inwestorów wchodzi na rynek, w obawie że niedługo może być już na to za późno.

Drugi prezent na urodziny BTC został przygotowany przez firmę Halborn. Na platformie społecznościowej Cameo został udostępniony film z troszkę żartobliwymi życzeniami dla BTC. Ciekawe jest jednak to, że nie składają ich znane w branży osobistości czy członkowie społeczności krypto, lecz… celebryci. Wśród osób życzących Bitcoinowi 100 lat i zdrowia znaleźli się: David Hasselhoff, Charlie Sheen, Carole Baskin, Charlamagne Tha God, Gilbert Gottfried, Doug Benson, Hassan Johnson, Soulja Boy i RZA.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now