Dzienny wolumen handlu Binance osiąga ATH

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • 24-godzinny wolumen handlu giełdy Binance ustanowił nowe ATH.

  • Łączny obrót na platformie w ciągu doby wyniósł 80 mld dolarów.

  • Giełdy doświadczają problemów w związku ze zbyt dużym natężeniem ruchu.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

24-godzinny wolumen handlu giełdy Binance ustanowił nowe ATH. Łączny dzienny obrót na platformie spot i instrumentów pochodnych wyniósł 80 miliardów dolarów. W sumie, na całym rynku kryptowalut w ciągu ostatniej doby zawarto transakcje o wartości ponad 180 miliardów dolarów.

Wolumen handlu giełdy Binance osiągna ATH

W poniedziałek 4 stycznia 2021, CEO Binance – Changpeng Zhao opublikował tweet informujący, że dzienny wolumen handlu platformy dwukrotnie przewyższył swój poprzedni rekord. Dane z CoinMarketCap wskazują, że wolumen rynku spot to ponad 23,6 mld, natomiast obroty instrumentów pochodnych – 56,8 mld dolarów. Łącznie na platformie dokonano transakcji o wartości ponad 80 mld USD.

Przetworzenie tak ogromnej sumy 80 miliardów dolarów nie obyło się jednak bez problemów. Changpeng Zhao napisał, że w związku z wolumenem jego platforma doświadczyła problemów ze skalowaniem. Dodał, że w miarę rozwoju giełdy, mogą pojawić się kolejne trudności, jednak zapewnił użytkowników, że będą one szybko niwelowane.

Widzieliśmy dziś pewne problemy z skalowaniem. Prawdopodobnie zobaczymy więcej problemów, ponieważ nadal rośniemy. Nie jesteśmy prefektem, ale naprawimy je tak szybko, jak tylko będziemy mogli. Doceniamy wasze zrozumienie i wsparcie!

Problemy z wysokim natężeniem ruchu

To, że giełda doświadcza problemów podczas wysokiego natężenia aktywności nie jest niczym nowym. Amerykański gigant Coinbase już wcześniej nie wytrzymał gwałtownego wzrostu wolumenu, podczas gdy Bitcoin doświadczał wzrostów. To spowodowało oburzenie wśród użytkowników platformy.

Podczas hossy w grudniu 2020 roku zarówno Coinbase jak i Binance nie były w stanie poradzić sobie z rosnącym ruchem.

Binance odpowiadał też za zlikwidowanie większości kryptowalutowych instrumentów pochodnych w ciągu jednego dnia. Na platformie zlikwidowano derywaty o wartości ponad 664 mln US, przy czym większość z nich to nadmiernie uśrednione pozycje long. Likwidacje Binance stanowiły ponad jedną trzecią z wartych prawie 2 mld USD instrumentów pochodnych wygaszonych w ciągu ostatnich 24 godzin.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now