15 lipca cena Bitcoina (BTC) osiągnęła dzienne zamknięcie poniżej poziomu 9250 USD i 50-dniowej MA, które wspólnie zapewniały wsparcie do tego momentu.

Jest to niedźwiedzi sygnał, który wskazuje, że cena prawdopodobnie spadnie.

Niedźwiedzie zamknięcie Bitcoina

Główny obszar wsparcia dla BTC wynosi 9250 USD. Cena Bitcoina, od wybicia w dniu 6 lipca, znajdowała się powyżej tego obszaru. Przez większość czasu cena BTC wahała się tuż powyżej tego poziomu, tworząc wiele długich dolnych knotów. Zawsze jednak zamykała się w tym obszarze i powyżej 50-dniowej MA, która również udzielała wsparcia.

Jednak wczorajsze zamknięcie było pierwszym zdecydowanym sygnałem, że cena prawdopodobnie zmierza w dół, ponieważ spadła ona zarówno poniżej MA, jak i wspomnianego obszaru wsparcia. Było to najniższe zamknięcie od dnia 6 lipca. RSI również zostało odrzucone na poziomie 50 i idzie w dół – kolejny niedźwiedzi znak.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Jeśli cena nadal będzie spadać, pierwszy obszar wsparcia można znaleźć w obszarze 8950 USD, utworzonym przez knotowe dołki z 15, 25 i 6 lipca. Jednak główny obszar wsparcia znajduje się na poziomie 8650 USD, co jest najniższym punktem zakresu, w którym BTC znajduje się od maja.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Rosnący kanał

Wykres godzinowy pokazuje, że cena znajdowała się w równoległym kanale rosnącym począwszy od dnia 28 czerwca. Ponieważ kanały równoległe często zawierają ruchy korygujące, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem byłoby załamanie się tego wzorca.

Podczas gdy cena oscylowała wokół linii wsparcia tego kanału przez ostatnie trzy dni, zdecydowanie się z niego wyłamała, potwierdzając obserwacje z wykresu dziennego.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Jeśli chodzi o liczbę fal, wydaje się, że jest to fala C z formacji A-B-C, która przechodzi w impulsywny wzór pięciofalowy w dół. Jeśli fala C będzie miała taką samą długość jak fala A, to cena może osiągnąć dno w pobliżu 8500 USD.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Podsumowując, cena Bitcoina wyłamała się z rosnącego kanału i rozpoczęła impulsywny ruch w dół. Oczekuje się, że spadnie ona, dopóki nie osiągnie co najmniej jednego z opisanych powyżej obszarów wsparcia.

Aby zobaczyć naszą poprzednią analizę, kliknij tutaj.