Dwie chińskie prowincje zakazują kopania Bitcoina

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Według raportów lokalnych mediów, dwie chińskie prowincje Xinjiang oraz Quinghai zakazały kopania kryptowalut.

  • Wszystkie te zakazy są częścią szerszych działań ze strony władz centralnych, których celem jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla w kraju.

  • Wydobycie kryptowalut jest z założenia energochłonne, a chińska sieć energetyczna jest nadal w dużym stopniu uzależniona od węgla.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Według raportów lokalnych raportów, dwie chińskie prowincje Xinjiang oraz Quinghai zakazały kopania kryptowalut.

Sponsorowane

Sponsorowane

W przypadku Xinjian rząd nakazał firmom wydobywczym zaprzestanie działalności przed godziną 14:00 (czasu lokalnego) w dniu 9 czerwca (wczoraj).

Xinjiang jest często określany jako “strategiczny region energetyczny Chin” ze względu na ogromną ilość zasobów, takich jak gaz ziemny, węgiel i inne zasoby paliw kopalnianych. Wraz z decyzją rządu można spodziewać się, że hash rate Bitcoina prawdopodobnie zaliczy konkretny spadek. Widać to już zresztą patrząc na statystyki. Hashrate największej puli miningowej na świecie spadł o ponad 25% w ciągu ostatnich 24 godzin. Według źródeł, ponad połowa mocy obliczeniowej Antpool znajduje się w właśnie Xinjiang.

Zakaz został wydany przez Changji Provincial Development and Reform Commission. Wstrzymując wydobycie, górnicy muszą zgłosić to do komisji.

Chiński influencer kryptowalutowy i założyciel Primitive Ventures, Dovey Wan, opublikował tweet, w którym twierdzi, że Xinjiang podąża za przykładem Mongolii Wewnętrznej. Nazywa ona też prowincję Sichuan “ostatnią nadzieją” dla górników w Chinach. Co więcej, prognozuje, że rząd niedługo zacznie kontrolować również trading i rynki pozagiełdowe (OTC).

Na tym nie koniec…

Na tym jednak nie koniec. Jest jeszcze jedna prowincja, która wprowadziła zakaz kopania BTC. Departament Przemysłu i Technologii Informacyjnych Qinghai również ograniczył mining wczoraj rano. Wszystkie firmy zajmujące się wydobywaniem kryptowalut będą musiały zakończyć działalność. Nie będzie też możliwości otrzymania zgody na prowadzenie dalszych operacji.

Qinghai jest trzecią chińską prowincją, która ogłosiła zakaz wydobycia kryptowalut. Wszystkie te zakazy są częścią szerszych działań ze strony władz centralnych, których celem jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla w kraju. Wydobycie kryptowalut jest z założenia energochłonne, a chińska sieć energetyczna jest nadal w dużym stopniu uzależniona od węgla.

Wcześniej chiński prezydent Xi Jinping ogłosił, że począwszy od 2026 r. Chiny zaczną zatrzymywać energochłonne projekty, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla generowaną przez swój przemysł.

Wydobycie kryptowalut jest jednym z projektów, które są właśnie energochłonnym procesem. To powoduje, że niektórzy górnicy opuszczają Państwo Środka, aby przenieść się do innych jurysdykcji z bardziej przyjaznym prawem i tańszymi, czystszymi źródłami energii np. do Kazachstanu.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz