Drugi co do wielkości sprzedawca online w Chinach przyjmuje Cyfrowego Juana

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Drugi co do wielkości chiński sklep internetowy zacznie akceptować Cyfrowego Juana.

  • JD.com to największe centrum handlowe online w Chinach.

  • Chiny nadal dążą do przyjęcia Cyfrowego Juana, aby uzyskać większą kontrolę finansową w skali globalnej i krajowej.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

JD.com to chińskie centrum handlowe i drugi co do wielkości sklep internetowy w całych Chinach, a wkrótce będzie to również największy jak dotychczas sprzedawca detaliczny, który będzie testował i akceptował Cyfrowego Juana do zakupów w swojej witrynie.

Cyfrowy juan to cyfrowa waluta banku centralnego, czyli CBDC, emitowana przez bank centralny Chin, Ludowy Bank Chin. Począwszy od uruchomienia programu testowego w dalszej części miesiąca, użytkownicy JD.com będą mogli zakupić ograniczoną liczbę pozycji w witrynie za Cyfrowego Juana.

Czym są waluty cyfrowe banku centralnego?

Waluty cyfrowe Banku Centralnego, lepiej znane jako CBDC, to waluty fiducjarne tworzone i dystrybuowane przez skarbce rządowe, ale w tym wypadku cyfrowe. Te CBDC mogą wykorzystywać technologię blockchains, jednak są w pełni scentralizowane i kontrolowane przez organ zarządzający państwem.

Dla rządów CBDC mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjną walutą. Na przykład istnieje możliwość łatwego śledzenia wydatków obywateli i nawyków dotyczących przelewów pieniężnych. Rządy mogą zamrażać konta uważane za zagrażające państwu i nie tylko. Rządy wiążą te waluty z walutą fiducjarną narodu.

Oznacza to, że nie będą ulegać znacznym wahaniom cenowym, jak większość kryptowalut, ponieważ pozostają stosunkowo stabilne. Użytkownicy będą mogli łatwiej przeprowadzać transakcje na całym świecie.

Co to jest Cyfrowy Juan?

Chiny wprowadziły Cyfrowy Juan jako regulowaną przez rząd walutę cyfrową, która ma stanowić uzupełnienie fiducjarnego juana. Według gubernatora Ludowego Banku Chin, Yi Ganga, Cyfrowego Juana poparło już ponad cztery miliony pojedynczych transakcji.

To łącznie ponad 306 milionów dolarów, czyli 2 miliardy juanów. Celem Chin w zakresie Cyfrowego Juana jest dalsze umacnianie swojej waluty jako światowego lidera. Ułatwia to przeprowadzanie transakcji i uzyskiwanie dostępu w trybie online i na całym świecie. Planują również sprawować większą kontrolę nad chińską gospodarką, ponieważ ogólnie życie staje się coraz bardziej cyfrowe.

Rozdanie [airdrop] Cyfrowego Juana

Jak dotąd Chińczycy wybrali ciekawy i nowatorski sposób dystrybucji części swojego Cyfrowego Juana. W październiku władze chińskie wydały na kampanię CBDC 10 milionów juanów (około 1,5 miliona dolarów). Po wizycie prezydenta Chin Xi Jinpinga tysiące lokalnych, losowo wybranych mieszkańców otrzymało bezpłatnie Cyfrowe Juany do testowania w ich mieście.

Wszystko to odbyło się za pośrednictwem regulowanej chińskiej aplikacji mobilnej. Chiński rząd planuje przekazać dodatkowe 20 milionów juanów (3 miliony dolarów) mieszkańcom miasta Suzhou.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Kreator marki i wizerunku w sieci, emarketer, autor. Właściciel marki ratajskipiotr.pl, pomógł klientom wielu branż w pozyskiwaniu i automatyzacji obsługi klientów sektora B2B i B2C. Wypowiedział się na wielu webinarach oraz livach na facebooku i YouTube u m.in. Akademii Milionerów w tematyce marketingu online oraz specjalistycznych dziedzinach. Pasjonata decentralizacji i kryptowalut.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now