Draper: Nawet 3 lata może zająć powrót do normalności

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Tim Draper to jeden z najbardziej znanych inwestorów w branży kryptowalut.

  • W ostatnich dniach założyciel DFJ zapowiadał mocne wzrosty ceny Bitcoina.

  • Teraz mówi on o amerykańskiej gospodarce, której powrót do poziomu sprzed pandemii może zająć 3 lata.

  • Draper odniósł się też do sprawy ‘lockdownu’.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Tim Draper to bardzo znany przedsiębiorca, inwestor i fan kryptowalut. Tym razem Draper odpowiedział na pytania dotyczące amerykańskiej ekonomii. Według niego najbardziej drastyczny scenariusz zakłada, że powrót do normy w gospodarce zajmie nawet 3 lata.

O Timie Draperze w ostatnich tygodniach było dość głośno. Najpierw dowiedzieliśmy się o tym, że Draper inwestuje w polski fundusz VC, a przez ostatnie dni założyciel Draper Fisher Jurvetson (DFJ) mówił dużo tym, że Bitcoin pójdzie mocno w górę.

Czy tak faktycznie będzie, przekonamy się w kolejnych miesiącach. Jednego jednak nie można Draperowi odmówić. Jest to człowiek, który potrafił umiejętnie przewidywać trendy w biznesie i ekonomii. Inwestował on m.in. w Skype’a, Baidu, Hotmaila, Teslę, Twittera, Coinbase’a, Ancestry.com, Twitcha, czy Robinhooda.

W najgorszym wypadku

Draper rozmawiał z Aaronem Price’em, szefem New Jersey Tech Council. Po dyskusjach o pierwszej w historii rozmowie wideo przez Skype’a i innych przechwałkach, rozmówcy przeszli do aktualnej sytuacji.

Źródło: Twitter

Draper został zapytany o to, na jak długo zabezpiecza swoje przedsiębiorstwa przed efektami kryzysu. Inwestor odparł:

Jeśli potrwa to dłużej, jako inwestor mówię, że będziemy potrzebować 3 lat, a ja chcę się upewnić, że będę wstanie wspierać wtedy firmy, który wspieram aktualnie”.

Miliarder przeciwko krajowej kwarantannie

Draper odniósł się też do sprawy kwarantanny. Już wcześniej mówił on o tym, że jest przeciwko zamknięciu gospodarki i teraz zdania nie zmienia. Co więcej, dodaje nawet, że to mogła być najgorsza decyzja amerykańskich władz w historii.

Według Tima Drapera domowa kwarantanna sprawia, że ludzie nie będą w stanie nabyć odporności grupowej. Głos miliardera nie jest jedynym. Coraz więcej Amerykanów stwierdza, że trzeba otworzyć gospodarkę.

Z jednej strony trudno się dziwić, bo bezrobocie w USA osiąga rekordowe liczby. Z drugiej statystyki pokazują, że kwarantanna działa, a ożywienie gospodarki może stworzyć drugą, jeszcze bardziej śmiercionośną falę epidemii koronawirusa.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Dawid studiował dziennikarstwo we Wrocławiu. Chciał został ekspertem sportowym, ale zakochał się w nowych technologiach. Po raz pierwszy dowiedział się o kryptowalutach w 2015 roku, lecz zaczął o tym pisać w 2017. Dzisiaj skupia się głównie na wykorzystaniu technologii blockchain w nowych branżach.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now