Dr Who z BBC dołącza do Ethereum z premierą kart kolekcjonerskich NFT

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Cyfrowa gra karciana Doctor Who wkracza do Ethereum.

  • „Doctor Who: Worlds Apart” korzysta z niewymienialnych tokenów ERC-721, które są teraz dostępne do kupienia.

  • Jeśli gra będzie popularna, może podnieść ceny gazu Ethereum, podobnie jak zrobiła to Crypto Kitties.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Niezwykle popularny dramat science fiction BBC „Doctor Who” jest tematem nowej cyfrowej gry karcianej. „Dr. Who: Worlds Apart” korzysta z niezamiennych tokenów opartych na Ethereum (NFT).

Sama gra nie jest jeszcze dostępna, ale pakiety kart są już dostępne w ramach przedsprzedaży. Gracze w końcu będą mogli wymieniać się rzadkimi kartami na rynku wtórnym.

Przedsprzedaż kart Dr. Who Trading już dostępna

Przedsprzedaż cyfrowych gier karcianych Dr. Who: Worlds Apart jest już dostępna. Gracze mogą kupować pakiety NFT za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej gry.

Gracze będą używać cyfrowych kart kolekcjonerskich, aby grać w samą grę Doctor Who: Worlds Apart. Według Reality Gaming Group, firmy stojącej za przedsiębiorstwem, gra zostanie uruchomiona w drugim kwartale 2021 roku.

Wraz z ich użyciem w samej grze, gracze będą mogli wymieniać karty za pośrednictwem rynku wtórnego. Handel rozpocznie się podobno w pierwszym kwartale 2021 roku.

Ograniczona liczba różnych kart zostanie udostępniona za pośrednictwem łańcucha bloków Ethereum. W związku z tym gracze będą faktycznie posiadali każdą kartę. Innymi słowy, dzięki technologii blockchain nie będzie duplikatów pojedynczych kart.

Jeśli gra okaże się popularna, najrzadsze karty mogą być warte dużo pieniędzy na rynku wtórnym.

NFT pełną parą

NFT to wyłaniający się trend w branży kryptowalut. Zasadniczo są to tokeny oparte na blockchain, które reprezentują produkty cyfrowe, a nie jednostki waluty.

Wczesne zastosowania NFT obejmują grafikę cyfrową i elementy w grach. BeInCrypto informowało wcześniej o rosnącym zainteresowaniu platformami aukcyjnymi sztuki cyfrowej, takimi jak SuperRare.

Wcześniej przedmioty w grze, takie jak karty kolekcjonerskie Doctor Who, pozostawały własnością firmy, która je stworzyła. Z kolei NFT, które często są oparte na standardzie ERC-721, zapewniają graczom korzystanie z technologii cyfrowych na własność.

Oznacza to, że mogą wymieniać poszukiwane przedmioty za prawdziwe pieniądze, a nawet używać ich w innych grach.

Ethereum gotowy na kolejne fiasko Crypto Kitties?

Gra Doctor Who: Worlds Apart nie jest pierwszą grą w stylu karty kolekcjonerskiej, która pojawiła się w sieci Ethereum. W 2017 roku Crypto Kitties, gra, w której gracze zbierali i hodowali cyfrowe koty, była tak popularna, że ​​spowodowała gwałtowny wzrost opłat transakcyjnych i zatrzymanie sieci.

Seria BBC Doctor Who cieszy się ogromną popularnością od lat 60. Podczas gdy nowa gra karciana może przyciągnąć więcej użytkowników do eksperymentowania z kryptowalutami, taki napływ może mieć podobny wpływ na ceny gazu Ethereum.

Ciągłe zainteresowanie DeFi już wywarło presję na opłaty transakcyjne Ethereum w tym roku. Chociaż opłaty są obecnie stosunkowo niskie, jeśli gra Doctor Who: Worlds Apart odniesie sukces, może to również spowodować wzrost opłat transakcyjnych, ograniczając użyteczność sieci po raz kolejny.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

A former professional gambler, Rick first found Bitcoin in 2013 whilst researching alternative payment methods to use at online casinos. Having concluded that the root of most of the world’s evils stem from a toxic financial system during his time reading International Politics at university, the disruptive potential of a decentralised, borderless asset was immediately clear. After transitioning to writing full-time in 2016, Rick was able to put his passion for Bitcoin to work for him professionally. He has since written for a number of digital asset publications in a variety of capacities.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now