Doszło do udanego forku na blockchainie Steem. Społeczność Steemit przenosi się na Hive. 

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Doszło do hard forka Steemit w związku z próbą działaniami Justina Sun

  • Nowa platforma nazywa się Hive

  • Hodlerzy Steem otrzymają 1:1 tokeny Hive

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Po dramie związanej z przejęciem Steemit przez Justina Sun, kilka dni temu doszło do hard forka. Poznajcie Hive.

Prawie 3 tygodnie temu informowaliśmy na łamach BeInCrypto o zawirowaniach związanych z przejęciem blockchainu Steem przez Justina Sun. Sun jest właścicielem TRON i kupił platformę Steemit, co pozwoliło mu na przejęcie 20% tokenów Steem. Wykorzystując otrzymane tokeny oraz z pomocą kilku giełd (takich jak Binace czy Huobi) twórca TRON próbował zmienić przedstawicieli sieci – tak zwanych „witnesses”. 

Sytuacja ta była szeroko komentowana w świecie krypto, zwłaszcza współpraca pomiędzy Sunem, a największymi giełdami kryptowalut, które ostatecznie wycofały swoje poparcie dla Justina. 

Niezadowolenie społeczności z nowego właściciela Stemmit Inc. doprowadziło do stworzenia hard forka, aby „wypchnąć” Justina Suna. Nowy fork został nazwany Hive i będzie miał podobne założenia co Steemit, jednakże będzie się bardziej skupiał na decentralizacji. 

Na czym polegają zmiany w Hive?

Przede wszystkim na nowej platformie zostanie dodany mechanizm, który będzie chronił społeczność przed Governance Attacks, czyli podobnymi próbami jak w przypadku przejęcia przez Suna. Będzie on polegał na wprowadzeniu 30 dniowego opóźnienia do zmian związanych ze świadkami oraz przenoszeniem praw do głosowania. W kolejnych krokach będą wprowadzane zmiany nowe zmiany zaproponowane przez społeczność Hive.

Jak będzie wyglądać przejście na nową platformę?

W wyniku hard forka wszyscy posiadacze kryptowaluty Setem otrzymają również Hive w proporcji 1:1. Największa krypto giełda Binance już ogłosiła, że wesprze hard forka, a wszyscy posiadacze Steem na Binance otrzymają również Hive. 

Czy hard fork był konieczny?

Po wycofaniu wsparcia dla Justina Sun przez Huobi oraz Binance, większość głosów w sieci posiada dawne community Steem. 

Jak podkreślają niektórzy sympatycy twórcy TRON przejęcie przez niego tokenów Steem odbyło się legalnie i powinien on mieć wciąż prawo do głosowania. Poprzez próbę nakłonienia giełd do współpracy Justin Sun stracił jednak poważanie wśród społeczności tak bardzo, że musiało dość do hard forka. Musiało się to stać zwłaszcza, iż kontroluje on 9 świadków na blockchainie Steem, co daje mu możliwość blokowania każdej większej zmiany w sieci.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Michał posiada wykształcenie prawno-ekonomiczne. Od początku kariery zawodowej związany z technologią Blockchain. Swoje doświadczenie zdobył współpracując z kilkoma europejskimi startupami kryptowalutowymi.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now