Donald Trump dostaje bana na social mediach

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Konto Donalda Trumpa na Twitterze zostało trwale usunięte.

  • Facebook i Instagram blokują ustępującego prezydenta USA przynajmniej na 2 tygodnie.

  • Krypto społeczność przypomina negatywny stosunek Trumpa do Bitcoina.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Pod koniec swojej czteroletniej kadencji na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych Donald Trump dostał bana na portalach największych mediów społecznościowych. Twitter, Facebook i Instagram usunęły lub zawiesiły konto osoby, uważanej za najpotężniejszego przywódcę świata.

Społeczność kryptowalutowa skomentowała to wydarzenie, przypominając o negatywnym stosunku Trumpa do kryptowalut, a jednocześnie wskazując, że jedynie scentralizowane platformy społecznościowe mają tak dalece posuniętą możliwość cenzurowania wpływowych ludzi.

Twitter usuwa konto Trumpa

Wczoraj Twitter ogłosił, że na stałe usuwa konto Donalda Trumpa. W komunikacie czytamy, że przeprowadzono „dokładną analizę” ostatnich tweetów prezydenta i tego, w jaki sposób były one odbierane. Wniosek był taki, że tweety z konta @realDonaldTrump mogą doprowadzić do wzrostu przemocy w okolicy inauguracja prezydenta elekta Joe Bidena pod koniec tego miesiąca.

Źródło: Twitter

Twitter już wcześniej zawiesił dostęp Trumpa na 12 godzin w środę, po tym, jak tłum złożony ze zwolenników prezydenta włamał się do budynku Kapitolu Stanów Zjednoczonych. Splądrowane zostały biura kongresu i przerwano wspólną sesję mającą na celu przyjęcie głosów kolegium elektorów potwierdzających zwycięstwo Bidena w ubiegłorocznych wyborach.

Podczas zamieszek zginęło pięć osób, w tym czterech zwolenników Prezydenta i oficer policji Kapitolu.

Facebook i Instagram: ban na 2 tygodnie

Szef Facebooka, Mark Zuckerberg, powiedział w czwartek, że gigant mediów społecznościowych zbanował konto Trumpa na czas nieokreślony. Zawieszenie ma być aktywne przez co najmniej 2 tygodnie, do czasu objęcia urzędu przez prezydenta-elekta Joe Bidena. Zuckerberg napisał:

Uważamy, że ryzyko związane z pozwoleniem prezydentowi na dalsze korzystanie z naszych usług w tym okresie jest po prostu zbyt duże. Dlatego przedłużamy ban, który umieściliśmy na jego kontach na Facebooku i Instagramie na czas nieokreślony, przez co najmniej następne 2 tygodnie, aż pokojowe przekazanie władzy zostanie zakończone.

Zawieszenie na Facebooku było najbardziej dotkliwą karą, jaką jakakolwiek gigant mediów społecznościowych wymierzył Trumpowi w ciągu jego czteroletniej kadencji. W tym okresie wielokrotnie zarzucano mu propagowanie kłamstw, atakowanie swoich krytyków i szerzenie retoryki podziałów.

Komentarze krypto-społeczności

Jeden z użytkowników Twittera, zwolennik kryptowalut @DocumentBitcoin przypomniał dzisiaj niektóre z wypowiedzi Trumpa na temat Bitcoina oraz Libry Facebooka.

Ustępujący prezydent USD nie pozostawał obojętny względem kryptowalut i rynków tradycyjnych. Jak donosiło BeInCrypto Polska już od 2018 roku „chciał dorwać” Bitcoina i uważał go za aktywo bezwartościowe. Jednocześnie nigdy nie ukrywał swoich konotacji z tradycyjnym rynkiem akcji i był krytykowany za pompowanie wzrostów cen na giełdach.

Inny członek kryptospołeczności, hodler Cardano @LawlessCrypto zauważył interesującą asymetrię pomiędzy centralnie zarządzanymi firmami mediów społecznościowych a technologią rozproszonych rejestrów blockchain. W komentarzu do tweeta Charlesa Hoskinsona, twórcy Cardano, napisał, że nikt nie może zostać zbanowany z sieci blockchain:

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now