Dominacja Bitcoina zbliża się do kluczowego wsparcia – czy trend się odwróci?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Kurs dominacji Bitcoina znajduje się w klinie zniżkującym.

  • Istnieje długoterminowe wsparcie na poziomie 62,5%.

  • Cena podążała za długoterminową linią oporu od lutego 2019 roku.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.
Kurs dominacji Bitcoina (BTCD) znajduje się w byczym wzorcu, dobijając właśnie do ważnego obszaru wsparcia. Chociaż powinien nastąpić ruch w górę, długoterminowy trend pozostaje niedźwiedzi, chyba że BTCD zdoła przebić się powyżej 65%.

Możliwe odwrócenie

Kurs BTCD znajduje się wewnątrz klina zniżkującego od momentu osiągnięcia maksimum na poziomie 68,92% z dnia 7 maja. Klin zniżkujący to byczy wzorzec, więc ewentualnie powinno pojawić się wybicie.

W chwili pisania tego tekstu cena oscylowała dokładnie na linii wsparcia dla tego wzorca, która jest bardzo blisko wsparcia z poziomu 62,5%. Zatrzymał on poprzedni spadek w lutym 2020 r.

Na dziennym wskaźniku RSI rozwija się również bycza dywergencja, co zwiększa możliwość wzrostu ceny.

Biorąc pod uwagę, że cena oscyluje w pobliżu znacznego obszaru wsparcia, poziomej linii wsparcia, a także zwyżkowej dywergencji RSI, następny ruch będzie prawdopodobnie skierowany w kierunku linii oporu klina. Może również wybić się w górę.

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Kryptowalutowy trader @Walter_Wyckoff opublikował na Twitterze wykres dominacji Bitcoina, przedstawiający klin zniżkujący. Uważa on, że kurs wkrótce się wybije, powodując ogromne spadki na parach ALT/BTC.

Jest to klin krótkoterminowy, który pasuje do omówionego wyżej klina długoterminowego, co dodatkowo zwiększa szanse na ruch w górę.

Źródło: Twitter

Długoterminowy opór

Pomimo możliwości krótko- i średnioterminowego ruchu w górę, tygodniowy wykres pokazuje, że główny trend jest nadal niedźwiedzi. Cena podążała za opadającą linią oporu od lutego 2019 roku i obecnie jest znacznie poniżej niej.

Ponadto kurs kształtuje się poniżej wszystkich trzech spośród 50, 100 i 200-tygodniowych średnich kroczących (MA), które mogą stanowić opór przed wszelkimi próbami wybicia w górę.
Wreszcie RSI jest znacznie poniżej 50 i nie doszło jeszcze do zwyżkowej dywergencji.

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Związek z Bitcoinem

Cena Bitcoina (niebieska linia) jest pokazana obok BTCD na poniższym obrazku. Chociaż nie ma wyraźnego długoterminowego związku między nimi dwoma, widać, że podczas szybkich ruchów w jednym lub drugim kierunku zależność między nimi staje się ujemna.

Oznacza to, że szybki wzrost BTC powoduje spadek BTCD i odwrotnie. Jeśli ta zależność zostanie utrzymana, cena BTC musiałaby spaść, aby cena BTCD wzrosła.

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Podsumowując, BTCD prawdopodobnie rozpocznie krótkoterminowy ruch w górę. Jednak długoterminowy trend pozostaje niedźwiedzi.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now