Dominacja Bitcoina najwyższa od 4 miesięcy

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin właśnie osiągnął poziom 14 500 dolarów.

  • Większość altcoinów nie poszła w jego ślady i pozostała daleko w tyle.

  • Dominacja BTC zwiększyła się do 65% i jest to najwyższy wynik od 4 miesięcy.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin właśnie osiągnął poziom 14 500 dolarów. Większość altcoinów nie poszła w jego ślady i pozostała daleko w tyle. Tym samym dominacja BTC zwiększyła się do 65%. Jest to najwyższy wynik od 4 miesięcy.

W ciągu ostatnich tygodni Bitcoin osiąga imponujące wyniki. BTC w październiku zalicza szczyt za szczytem, a w ostatnią sobotę przekroczył najwyższy poziom z 2019 roku. Kilka dni temu najstarsza kryptowaluta zarejestrowała nowy, 1000-dniowy szczyt na poziomie 14 100 dolarów.

W kolejnych dniach, aż do wczoraj, BTC z trudem utrzymywało swoją cenę powyżej tej wartości. Nadal nie jest jasne, czy na cenę bezpośredni wpływ miały wybory w Stanach Zjednoczonych, ale Bitcoin z powrotem wrócił do poziomu powyżej 14 tys. dolarów.

Jest to już trzeci raz w ciągu nie całego tygodnia kiedy, BTC wzrasta do ponad 14 000 dolarów. Tym razem jednak udało mu się przebić tą barierę z impetem. BTC odnotował najwyższy wynik w tym roku i jest to nowa najwyższa cena zaobserwowana od stycznia 2018 roku.

Rośnie dominacja Bitcoina

Większość altcoinów poszła w zupełnie inną stronę niż najstarsza kryptowaluta. Ethereum (ETH) jest jednym z nielicznych wyjątków. ETH wzrósł do ponad 400 dolarów, co oznacza wzrost o ponad 5% w ciągu 24 godzin. Pozytywne wyniki można w dużej mierze przypisać uruchomieniu kontraktu depozytowego Ethereum 2.0, ogłoszonemu wczoraj przez Vitalika Buterina.

Wzrosty w stosunku do dolara odnotowały też Binance Coin (BNB) – 4,3% oraz Litecoin (LTC) – 4,8%. Wiele innych cyfrowych monet także odnotowało niewielkie ruchy w górę, jednak nie tak znaczące jak w przypadku BTC.

W związku z tym udział Bitcoina w kapitalizacji rynkowej, czyli dominacja BTC, nadal stopniowo wzrasta i wynosi obecnie ponad 65%. Warto zauważyć, że jeszcze niecały miesiąc temu wynosiła ona zaledwie 58,2%. W ciągu trzech tygodni dominacja wzrosła o prawie 7% i osiągnęła najwyższy poziom od czerwca 2020 roku.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now