Dominacja Bitcoin (BTCD) walczy z kluczowym oporem – trend pozostaje niejasny

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • BTCD jest notowany wewnątrz oporu między 64,12% a 64,91%.

  • Długoterminowe wskaźniki techniczne są optymistyczne.

  • ETH/BTC wybiło się i ponownie przetestowało obszar 0,0295 BTC.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wskaźnik dominacji Bitcoina (BTCD) znajduje się obecnie w kluczowym poziomym i ukośnym obszarze oporu.

To, czy wskaźnik dominacji Bitcoina jest w stanie przebić się powyżej tego oporu, będzie głównym czynnikiem określającym przyszły trend.

Dominacja Bitcoin próbuje przebić opór

BTCD został odrzucony w dniu 8 listopada, powodując gwałtowny spadek, który doprowadził do dołka na 60,80% w dniu 24 listopada. Od tego czasu BTCD stopniowo rośnie.

Obecnie znajduje się w obszarze oporu pomiędzy 64,12% a 64,91% utworzonym przez poziomy zniesienia 0,5-0,618 Fib. Odzyskanie tego obszaru w dużym stopniu wskazywałoby, że trend jest zwyżkowy.

Wskaźniki techniczne w horyzoncie dziennym nabrały już byczego charakteru, co potwierdza możliwość wybicia. Byczy trend zostałby prawdopodobnie potwierdzony dodatnim krzyżem na oscylatorze stochastycznym.

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Znaczenie tego obszaru oporu jest jeszcze większe, gdy spojrzymy na interwały tygodniowe. Obszar oporu pokrywa się z linią oporu istniejącą od września 2019 r. Do tego momentu linia była sprawdzana czterokrotnie.

Wybicie powyżej tej linii prawdopodobnie spowodowałoby szybki ruch w górę. Z drugiej strony najbliższy obszar wsparcia znajduje się na poziomie 62%, a załamanie poniżej niego prawdopodobnie spowodowałoby gwałtowny spadek w kierunku poziomów 52%-56%.

Wskaźniki techniczne są bycze, co sprzyja możliwości wybicia.

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Przyszły ruch BTCD

Kryptowalutowy trader @TradingTank przedstawił wykres BTCD, który pokazuje wzór rosnącego klina. Stwierdził, że to, czy BTCD wybije się z tego wzorca, czy też z niego spadnie, będzie głównym wyznacznikiem rozpoczęcia kolejnego altcoin sezon.

Źródło: Twitter

Rosnący klin jest uważany za wzór niedźwiedzi, a ruch wewnątrz niego wydaje się korygujący. Ponadto istnieje niepotwierdzona niedźwiedzia dywergencja na RSI.

Chociaż sugeruje to, że załamanie się z tej formacji jest prawdopodobne, to ze względu na pozytywne sygnały na wyższych interwałach nie możemy jeszcze określić, czy doprowadzi to do nowych dołków, czy jedynie do wyższego dołka.

Wykres BTCD dzięki Tradingview

ETH/BTC

Ponieważ Ethereum (ETH) jest największym altcoinem według kapitalizacji rynkowej, to ruch pary ETH/BTC jest dobrym predyktorem ruchów BTCD.

ETH wybił się z obszaru 0,0295 BTC i następnie potwierdził go jako wsparcie. Ponadto podąża za rosnącą linią wsparcia.

Dopóki notowany jest powyżej tej linii, to oczekuje się, że ETH będzie poruszać się w górę w kierunku najbliższego obszaru oporu na 0,033 BTC.

RSI wygenerował byczą dywergencję, a MACD porusza się w górę, wspierając ten scenariusz.

Wykres EHT/BTC dzięki Tradingview

Konkluzja

Ze względu na sprzeczne odczyty z długoterminowych i krótkoterminowych interwałów nie można dokładnie określić trendu dla wskaźnika dominacji Bitcoina. To, czy wybije się, czy zostanie odrzucony z obecnego obszaru oporu, będzie pomocne w ustaleniu kierunku tego trendu.

Bycze odczyty dla trendu ETH/BTC sprawiają, że jest nieco bardziej prawdopodobne, że BTCD zostanie odrzucony i spadnie.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Cardano (ADA) przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now