Dogecoin dwa razy bardziej popularny w Google niż Bitcoin

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Według najnowszego badania Dogecoin był najpopularniejszą kryptowalutą wśród mieszkańców USA.

  • Meme coin zajął pierwsze miejsce w dwukrotnie większej liczbie stanów niż Bitcoin.

  • Ethereum uplasowało się na trzeciej pozycji, a inna moneta meme, Shiba Inu, zajęła czwarte miejsce.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Według najnowszego badania Dogecoin był najpopularniejszą kryptowalutą wśród mieszkańców USA. Meme coin zajął pierwsze miejsce w dwukrotnie większej liczbie stanów niż Bitcoin. Inna moneta meme, Shiba Inu, zajęła czwarte miejsce. Wygląda więc na to, że nowa generacja tokenów zyskuje popularność kosztem weteranów.

Sponsorowane Sponsorowane

Dogecoin ma za sobą piekielny rok. Co drugi dzień pojawiał się w nagłówkach mediów, czy to z powodu skoków cen, czy też dlatego, że najbogatszy człowiek świata mówił o zintegrowaniu go z systemami płatności swojej firmy produkującej samochody elektryczne. Wspominali o nim też celebryci. Począwszy od raperów, takich jak Snoop Dogg, Lil’ Yachty i Soulja Boy, przez YouTubera Jake’a Paula, aż po gwiazdę Shark Tank i miliardera Mark Cubana.

Według badania przeprowadzonego przez The Advisor Coach, Dogecoin znalazł się na szczycie wyszukiwań w 23 z 50 stanów USA. Jest to bardzo imponująca statystyką jak na kryptowalutę, która miała być tylko żartem i nabijać się z ludzi, którzy lata temu zbyt poważnie traktowali Bitcoina.

Bitcoin zajął odległe drugie miejsce. Był on bowiem najczęściej wyszukiwaną kryptowalutą w zaledwie 10 stanach. Ethereum uplasowało się na trzecim miejscu z 8 stanami. Na czwartej pozycji znalazła się kolejna moneta meme – Shiba Inu.

Sponsorowane Sponsorowane

Hype, cena i FOMO napędzają popularność Dogecoin i Shiba Inu

źródło

Popularność Doge rozprzestrzeniła się w całych Stanach Zjednoczonych, jak pokazuje powyższy wykres. Była to najpopularniejsza kryptowaluta w Massachusetts, New Jersey, Illinois, Wisconsin, Północnej i Południowej Dakocie oraz Arizonie.

Bitcoin z kolei interesuje inwestorów w Connecticut, Alasce, Mississippi i New Hampshire. Ethereum było najbardziej popularne w stanach takich jak Georgia, Luizjana, Ohio i Wirginia.

Cardano zajęło pierwsze miejsce w jednym stanie, który (nie przez przypadek) jest miejscem zamieszkania Charlesa Hoskinsona/

Najbardziej zaskakującą nazwą na wykresie był Lithium, który znalazł się na pierwszym miejscu w Pensylwanii. Lithium jest notowany na poziomie 0.02867 USD w momencie publikacji tego teksu. Jego kapitalizacja rynkowa wynosi zaledwie 20 milionów USD. Bardzo zaskakujące jest to, że wyprzedził on takie projekty jak Binance Coin, XRP, Litecoin czy Solana.

Shiba Inu był najbardziej popularny w Teksasie, Kalifornii i finansowej stolicy świata, Nowym Jorku.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz