NOWOŚĆ Dogecoin (DOGE) przebija 50 centów i osiąga nowe ATH

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Cena Dogecoin przebiła dziś 50 centów.

  • Pieseł wzrósł o 257% w 11 dni.

  • DOGE jest aktualnie 4. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Ulubieniec publiczności, kryptowalutowy mem, popularny Pieseł przebił dziś granicę 50 centów. Jednocześnie Dogecoin osiągnął dziś kapitalizację rynkową na poziomie 74 mld USD i wskoczył na 4 pozycję największych kryptowalut na świecie.

Sponsorowane Sponsorowane

DOGE przebija 50 centów

Cena Dogecoin (DOGE) rosła od osiągnięcia dołka na 0,16 USD w dniu 23 kwietnia. Od tego dnia altcoin wzrósł o 257% w zaledwie 11 dni. Tylko dzisiaj jest to już wzrost o ponad 30%. W chwili pisania tego tekstu cena Pieseła wynosi 0,56 USD i ciągle rośnie.

Wykres DOGE dzięki Tradingview

DOGE zdecydowanie przebił dziś swój historyczny rekord wszech czasów (ATH) o wartości 0,45 USD z dnia 16 kwietnia. Jeżeli impuls wzrostowy zostanie utrzymany, to kolejnym obszarem oporo będzie poziom 0,63 USD, który jest zewnętrznym zniesieniem 1,618 Fib poprzedniego ruchu spadkowego.

Wskaźniki techniczne

Dzisiejszy wzrost jest odzwierciedlony w niewielkim wybiciu na wolumenie. Jednak wzrost w wolumenie jest zdecydowanie mniejszy niż z okolic połowy kwietnia i historycznego ATH.

Sponsorowane Sponsorowane

Wskaźniki techniczne na dziennym interwale są bycze. RSI prawie osiągnęło neutralny obszar 50, zawróciło i aktualnie przebija się na bycze terytorium powyżej linii 70. Warto jednak zauważyć, że poprzednie ATH zostało osiągnięte przy wyjątkowo przegrzanym RSI o wartości 96, więc – w zależności od tego, gdzie wyznaczone zostanie nowe ATH – istnieje duża szansa na pojawienie się niedźwiedziej dywergencji.

Wykres DOGE dzięki Tradingview

MACD rośnie i generuje coraz większe słupki pozytywnej dynamiki. Oscylator stochastyczny również rośnie i znajduje się w wykupionym obszarze powyżej linii 80.

Również krótkoterminowy wykres 4-godzinny potwierdza te sygnały, dają jeszcze bardziej bycze odczyty. RSI sięgnęło wysokiej wartości 86, oscylator stochastyczny rośnie i od dłuższego czasu znajduje się na byczym terytorium. MACD daje bardzo bycze odczyty rosnącej dynamiki.

Wykres DOGE dzięki Tradingview

Pieseł 4-tą kryptowalutą świata

Niezwykle pozytywna akcja cenowa spowodowała awans Dogecoin w rankingu kryptowalut. Jak donosi CoinGecko DOGE zajmuje aktualnie 4-te miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, ustępując jedynie Bitcoinowi (BTC), Ethereum (ETH) i Binance Coin (BNB).

TOP 10 największych kryptowalut / Źródło: CoinGecko

Kapitalizacja rynkowa DOGE wynosi aktualnie 74 mld USD. W ten sposób wartość kryptowaluty, która nie ma praktycznie żadnej technologicznej użyteczności, jest dziś większa niż wielu znanych firm i korporacji, w tym Twittera czy Forda.

Na oficjalnym koncie Binance na Twitterze pojawił się zabawny mem, w którym giełda stawia znak równości między Piesełem a sławnym raperem:

Wniosek

DOGE przebił poziom 50 centów i jest w trakcie ustanawiania nowego ATH. Krótkoterminowy obszar oporu znajduje się na 0,63 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz