Dogecoin (DOGE) leci w górę! Musk znów pompuje „Pieseła”

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Tweet Elona Muska powoduje wzrost Dogecoin o 50%.

  • Kilka dni temu komentarze twórcy SpaceX pomogły wzosnąć DOGE o 1000%.

  • Nie widać końca euforii na punkcie sympatycznego „Pieseła”.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Kolejny raz żartobliwy tweet Elona Muska wywiera silny wpływ na rynek kryptowalut. Wystarczyło zdjęcie rakiety na tle księżyca i słowo „Doge”, by cena Dogecoin wystrzeliła w górę o 50%. Euforia na punkcie sympatycznego „Pieseła” trwa w najlepsze!

Tweet o poranku

Dzisiaj w godzinach porannych polskiego czasu pojawiła się tajemnicza grafika na koncie Elona Muska. Przedstawia ona strumień ognia wydobywający się z rakiety na tle w połowie zaciemnionego Księżyca.

Pierwszym skojarzeniem mogły zapewne być próby rakietowe właściciela SpaceX. Momentalnie wielu spośród ponad 45 mln followersów najbogatszego człowieka świata zaczęło pytać o znaczenie tego obrazka.

Nie trzeba było długo czekać, aż ich ciekawość została zaspokojona. 16 minut później Musk napisał tylko jedno słowo komentarza: „Doge”:

Dogecoin leci na księżyc

Reakcja rynku na tego żartobliwego tweeta była natychmiastowa. Akcja cenowa momentalnie przyspieszyła, gwałtownie wybijając się z poziomu 0,04 USD i w niecałą godzinę osiągając lokalny szczyt na 0,06 USD. Wartość DOGE wzrosła o 50%.

Wykres DOGE dzięki Tradingview

Wkrótce później moneta gwałtownie straciła na wartości, spadła o 25% i aktualnie szuka wsparcia w okolicach 0,05 USD. Możliwe, że wybicie to znajdzie kontynuację, gdy druga fala entuzjastów „Pieseła” dołączy do euforii.

Elon Musk: CEO DOGE

Twórca Tesli jest znany ze swoich kryptowalutowych sympatii, z których największą jest niewątpliwie Dogecoin. Swego czasu dało mu to nawet przydomek „CEO DOGE”, a nazwa ta również dziś na krótko pojawiła się w jego bio.

Kilka dni temu BeInCrypto donosiło o tym, że umieszczenie w twitterowym bio Muska nazwy „bitcoin” wywindowało cenę BTC z poziomu 30 000 USD do obszaru 38 000 USD. Ten detal w koncie najbogatszego człowieka świata doprowadził do napływu setek milionów dolarów na rynek Bitcoina w zaledwie kilka godzin.

Jeszcze wcześniej byliśmy świadkami podobnej kampanii pompowania ceny DOGE, w której Elon Musk wsparł społeczności Reddita i TikToka, które szaleją za tą monetą-memem. W dniach 28-29 rynek odnotował wzrost DOGE o oszołamiające 1000%!

Społeczność dziękuje

Musk zdaje się zdobywać coraz większą popularność wśród zdecentralizowanych użytkowników mediów społecznościowych. Jego żartobliwe wypowiedzi i sympatia do kryptowalut sprawiają, że każde jego słowo, tweet lub mem mogą mieć gigantyczny wpływ na rynek.

Jeden z użytkowników Twittera @sagrdp wyraził tę wdzięczność i zależność od twórcy SpaceX w ten sposób:

Musk nie pozostaje dłużny swoim followersom i entuzjastom Dogecoin, odpowiadając grzecznie:

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!