DOGE rośnie o 120%! Historycznie jest to dobry sygnał dla altcoinów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Dogecoin odnotował 120% wzrostu w ciągu 24 godzin.

  • Historycznie, wzrost wartości tokena DOGE zwiastuje, że sezon na alty jest tuż za rogiem.

  • Przykładem może być lipcowa pompa spowodowana przez użytkowników TikToka

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Jeśli historia może być wskaźnikiem na rynku kryptowalut, to ostatni wzrost Dogecoina może być dobrym sygnałem dla reszty altcoinów. Kryptowaluta, która początkowo powstała jako żart zajmuje obecnie 24 miejsce w rankingu Coinmarketcap i w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowała 120-procentowy wzrost.

DOGE pompuje o 120%

DOGE, pomimo że nie znajduje się w w pierwszej dziesiątce największych cyfrowych walut, jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych tokenów. Często wspomina o nim jeden z najbardziej wpływowych biznesmenów na świecie – Elon Musk. Ostatnio nawet napisał w swoim bio na Twitterze, że jest “byłym prezesem Dogecoin.”

Żart czy nie, ta kryptowaluta wygenerowała w ciągu ostatnich kilku dni poważne zyski. Wczoraj jeden token DOGE kosztował zaledwie 0,0046 USD, aby dziś dotknąć szczytu na poziomie 0,0115 dolarów. Oznacza to 120-procentowy wzrost w ciągu niecałych 24 godzin. Podczas gdy większość altcoinów straciło wartość w stosunku do Bitcoina, DOGE przełamał pierwotną kryptowalutę i pozwolił zarobić 95% zwrotu w stosunku do Bitcoina.

Czy historia zatoczy koło?

Historycznie, kiedy cena Dogecoin gwałtownie rosła, był to znak, że zbliża się sezon na alty. W przeszłości, wzrost wartości DOGE zbiegał się w czasie z dalszymi wzrostami na rynku altcoinów.

Przykładem może być lipiec 2020 roku. DOGE wzrósł wtedy z około 0,0022 do 0,0055 USD w ciągu zaledwie kilku dni. Ta sytuacja miała miejsce na początku lipca. W niecałe dwa miesiące po lipcowych wzrostach DOGE, dominacja BTC spadła o prawie 10%. Altcoiny zaczęły przejmować pozycję sztandarowej kryptowaluty. Sierpień 2020 roku był ostatnim prawdziwym sezonem na alty.

Historia oczywiście nie musi wyznaczać przyszłości. Patrząc jednak na poprzednie pompy Dogecoina i to co działo się później, być może warto by było rozważyć taką możliwość. A jak ty uważasz? Czy zbliża się sezon na altcoiny? Odpowiedź zostaw w komentarzu.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now