NOWOŚĆ Doda sprzedaje swoje ciało jako NFT

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Doda ogłosiła, że sprzedaje fragmenty swojego ciała w formie NFT.

  • Do nabycia będzie łącznie 400 kawałków.

  • Celebrytka przekonuje, że nabycie jej cyfrowych fragmentów to dobra inwestycja.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Doda dołącza do rewolucji niewymiennych tokenów (NFT) i sprzedaje swoje ciało w 400 cyfrowych fragmentach. Celebrytka przekonuje, że nabycie kawałków jej ciała ma wartość kolekcjonerską dla fetyszystów i jest dobrą inwestycją.

Sponsorowane

Sponsorowane

Doda dzieli się na kawałki

We wczorajszym lajwie na swoim koncie na Instagramie Dorota Rabczewska-Stępień (Doda) oświadczyła, że zeskanowała swoje ciało w technologii 3D i będzie je sprzedawać w formie NFT. Docelowo będzie można kupić 400 „kawałków Dody”. Celebrytka chwali się, że zrobiła to jako pierwsza na świecie:

Podzieliłam się na kawałki. Zrobiłam coś pierwsza na świecie! Jako osoba publiczna bardzo świadomie wykonałam krok wejścia do świata NFT ponieważ zawsze staram się być krok przed wszystkimi i wyznaczać trendy.

Sponsorowane

Sponsorowane

Pierwszy drop wielkości 30 fragmentów będzie dostępny już za 4 dni. Jednak na dedykowanej stronie internetowej już od wczoraj trwają zapisy chętnych otrzymać „rzadkie” części ciała Dody. Co więcej, Doda zapowiada, że kolejne dropy „będą bardziej unikalne, przez co bardziej wartościowe”.

Ponadto Doda przewiduje bonusy dla nabywców cyfrowej wersji jej ciała w NFT. Dodatki obejmują bycie „close friend” celebrytki na Instagramie, bilety na jej koncerty oraz „coś niesamowitego i ekscytującego”.

Ciało Dody jako inwestycja

Doda przekonuje, że oprócz wartości kolekcjonerskiej jej NFT są nowatorskim sposobem na inwestycję. Ma to polegać na tym, że wraz z ewentualnym wzrostem popularności celebrytki, będzie rosnąć cena cyfrowych fragmentów jej ciała. Doda powołuje się na inne znane postaci, które już zasłynęły w przestrzeni NFT:

NFT to INWESTYCJA i technologia przyszłości, z której korzystają najwięksi celebryci i ludzie biznesu m.in. Elon Musk, Paris Hilton, Mark Cuban, Eminem, Shawn Mendes.

Celebrytka podkreśla, że istnieje możliwość nabycia wszystkich część jej ciała, a następnie ich wydrukowania. Nie ukrywa, że przygotowała to „dla wszystkich możliwych fetyszystów świata”. Następnie dodaje:

Każde moje NFT i jego wartość będą rosły wraz z moją popularnością. Zestawiając to z moimi planami na przyszłość moi fani pierwszy raz będą mieli okazje wzbogacić się, posiadając w swojej kolekcji moje NFT.

Celebryci w świecie NFT

Pomimo tego, iż Doda twierdzi, że swoją akcję przeprowadza jako pierwsza na świecie, to jednak świat NFT od wielu miesięcy jest oblegany przez celebrytów. Od początku roku kolejne postaci świata muzyki, sztuki i sportu wydają swoje prace w formie NFT. Są to między innymi raperzy Snoop Dogg, Eminem i Soulja Boy, jeden z największych na świecie wydawców komiksów Marvel, czy legenda deskorolki Tony Hawk.

Na polskiej scenie w ostatnim czasie raper Quebonafide wystawił swój kawałek „Benz-Dealer” za 5 ETH. Z kolei zespół piłkarski Legia Warszawa wypuścił kolekcję NFT opartą na sylwetkach swoich piłkarzy.

Warto dodać, że inicjatywa polskiej celebrytki pojawia się w chwili, gdy hype NFT wydaje się nieco ustępować. Jak donosiło BeInCrypto Polska wolumeny rynku NFT zaczęły spadać po osiągnięciu szczytu w sierpniu.

Na tle powyższych wydarzeń pomysł Dody nie jest unikatowy. Nowością jest jednak to, że zdecydowała się ona sprzedać swój zapewne najbardziej pożądany walor „artystyczny” – własne ciało w cyfrowej postaci.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz