Dlaczego Ethereum wzrosło do 3000 USD? Poznaj 5 powodów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ethereum po niezbyt obfitym kwietniu, w końcu przebiło barierę 3000 USD.

  • Istnieje przynajmniej pięć powodów, dzięki którym stało się to możliwe.

  • Są to ETH 2.0, rozwój DeFi, niższe opłaty za gaz, zainteresowanie kontraktami futures oraz obligacje wyemitowane przez EBI.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Ethereum po niezbyt obfitym kwietniu, w końcu przebiło barierę 3000 USD. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się powodom, które mogły spowodować ten imponujący rajd.

Sponsorowane Sponsorowane

Według danych AssetDash, kapitalizacja rynkowa Ethereum, drugiej co do wielkości kryptowaluty, wyprzedziła takich gigantów jak PayPal, Adobe czy Bank of America. Osiągnęła ona poziom niemal 400 miliardów dolarów. Oznacza to skumulowany wzrost o 24,25% tylko w ciągu ostatniego tygodnia.

W ostatnim czasie cały rynek kryptowalut był w zastoju, ale ze względu na pewne czynniki, Ether nie został pociągnięty w dół. Zamiast tego, absorbował on świeże fundusze i wzbił się na nowy rekordowy poziom.

W momencie pisania tego artykułu Ethereum zdobyło nowy rekord wszechczasów na poziomie 3449 USD. Jak dotąd stopa zwrotu z ETH jest bardzo imponująca. Tylko od początku roku moneta wzrosła o ponad 300%. Nic jednak nie dzieje się przypadkiem. Istnieje przynajmniej pięć powodów, dzięki którym cena ETH zdołała przebić psychologiczną granicę 3000 dolarów.

Sponsorowane Sponsorowane

Programiści intensywnie pracują nad integracją z ETH 2.0

Ethereum 2.0 weszło na rynek w grudniu 2020 r. i dąży do zmiany obecnego mechanizmu konsensusu proof-of-work na proof-of-stake (PoS). Zmiana rozwiąże problem skalowalności i wysokich opłat za gaz, z którym obecnie boryka się sieć.

Algorytm proof-of-stake pozwala na potwierdzanie bloków w sposób bardziej skalowalny, bezpieczny i zrównoważony. Wymaga bowiem od walidatorów stakowania ETH, zamiast rozwiązywania kryptograficznych obliczeń.

Te ulepszenia są budowane przez wiele zespołów w całym ekosystemie Ethereum. Model PoS zdobywa odpowiednie wsparcie. Kontrakt depozytowy Ethereum 2.0 osiągnął ostatnio rekordowy poziom ponad 12 miliardów dolarów.

Średnie opłaty za gaz w Ethereum osiągnęły najniższy poziom w ciągu 4 miesięcy

Według danych firmy analitycznej Glassnode, zajmującej się analizą on-chain, średnia cena gazu ETH (7d MA) osiągnęła właśnie 4-miesięczne minimum na poziomie 63,120 GWEI.

Oznacza to znaczną poprawę w porównaniu do opłat odnotowanych w poprzednich miesiącach, które wynosiły powyżej 100 gwei.

Ethereum wprowadziło szereg ulepszeń protokołu, aby rozwiązać problemy z opłatami za gaz. Niedawno w sieci głównej Ethereum uruchomiono aktualizację Berlin. Utorowała ona drogę do aktualizacji EIP-1559, która wprowadzi zmiany w strukturze opłat w sieci.

Obligacje cyfrowe

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) ogłosił plan sprzedaży “dwuletniej obligacji cyfrowej” w sieci blockchain Ethereum o łącznej wartości do 100 milionów euro.

Obecnie obligacja została bezpośrednio zarejestrowana na blockchainie Ethereum. Ruch EBI wskazuje, że duże banki i instytucje finansowe będą w przyszłości wykorzystywać publiczne blockchainy do bardziej tradycyjnych produktów finansowych. To niewątpliwie wzmacnia zaufanie byków.

Otwarte zainteresowanie kontraktami futures na Ethereum osiągnęło rekordowy poziom

Kolejnym czynnikiem napędzającym cenę ETH do nowych rekordów wszech czasów jest otwarte zainteresowanie kontraktami futures Ethereum. Osiągnęło ono dziś rekordowy poziom około 9,36 miliarda dolarów.

Ożywienie zdecentralizowanych finansów

Ekosystem Ethereum ustanowił kolejny kamień milowy. Całkowita wartość zablokowana w rynku zdecentralizowanych finansów (DeFi) osiągnęła rekord na poziomie 70,77 miliardów dolarów. Oznacza to wzrost o 18 miliardów dolarów w ciągu zaledwie miesiąca. Do wzrostu przyczyniły się główne zdecentralizowane platformy finansowe takie jak Uniswap, Compound, Maker i inni.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz