Deweloperzy twierdzą, że premiera ETH 2.0 poszła „gładko”

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Uruchomienie Ethereum 2.0 działało płynnie w pierwszych dwóch tygodniach.

  • Doszło do pięciu znaczących incydentów „cięcia” walidatora.

  • Cena ETH odbija się w weekendowym rajdzie.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Najnowsza aktualizacja od zespołu pracującego nad fazą 0 aktualizacji ETH 2.0 pochwaliła płynne uruchomienie nowego łańcucha blokowego, który został zepsuty przez liczbę walidatorów, którzy zostali „odcięci”.

Minęły już dwa tygodnie, odkąd Beacon Chain został wdrożony w życie, zapowiadając nową erę dla Ethereum, gdy trwa ulepszanie Serenity. Premiera była raczej pozbawiona wydarzeń, co jest dobrą wiadomością, co potwierdził programista ConsenSys Ben Edgington w swojej najnowszej aktualizacji ETH 2.0.

Minęło jedenaście cudownie nudnych dni od powstania: najwyraźniej wszystko po prostu działa. Wydarzenie genesis przebiegło tak gładko, jak album Sade.

Staking ETH 2.0 rośnie w siłę

Edgington kontynuował, zauważając, że depozyty w kontrakcie Beacon Chain nadal rosną wraz ze wzrostem zaufania. W momencie publikacji, według panelu Launchpad, zdeponowano 1,46 miliona ETH o wartości około 863 milionów dolarów po aktualnych cenach. Stanowi to prawie 1,3% całej podaży.

Teraz, gdy Beacon Chain oficjalnie działa i zarabia szacunkowo 12,9% rocznego zysku dla stakerów, główne giełdy, takie jak Coinbase, Binance i Kraken, świadczą usługi dla tych, którzy nie chcą mieć własnego sprzętu.

Ci, którzy chcieli wczesnego dostępu, musieli skonfigurować własny sprzęt i oprogramowanie, aby zostać walidatorami, ale jak kilka z nich się przekonało, że kary za „niewłaściwe zachowanie” mogą być surowe. Edgington zidentyfikował pięć różnych incydentów związanych z cięciem, które określił jako „największe dramaty” do tej pory.

Slashing to mechanizm obronny ETH 2.0, który został zaprojektowany w celu ochrony sieci poprzez karanie walidatorów, jeśli nie wykonują poprawnie swoich zadań.

Zasadniczo służy dwóm celom, po pierwsze, aby uczynić kosztownym atakowanie sieci, a po drugie, aby zapobiec niewłaściwemu działaniu lub złośliwemu działaniu walidatorów. Deweloper stwierdził, że cięcie nie jest tak złe, jak się wydaje, szczegółowo:

Natychmiastowa kara wynosi obecnie tylko 0,25 ETH z twoich 32 plus trochę więcej z powodu innych kar. Głównym problemem jest to, że twój eter jest teraz zablokowany i nieaktywny w łańcuchu głównym, dopóki nie pojawi się jakiś mechanizm wycofywania.

Dodał, że trzy incydenty były wynikiem złych praktyk, które były wielokrotnie odradzane – a mianowicie uruchamiania tych samych kluczy walidatora na więcej niż jednej instancji walidatora.

Perspektywa cenowa

Cena Ethereum ponownie zaczyna odrabiać straty, ponieważ korekta rynku mogła znaleźć lokalne dno. Najniższy poziom nieco poniżej 540 USD został osiągnięty 11 grudnia, a podczas weekendu cena ETH wzrosła do ​​590 USD przed poniedziałkową poranną sesją handlową w regionie Azji.

Zwolennik Ethereum Anthony Sassano powiedział, że nadal kupuje, nawet po tak wysokich cenach:

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now