Deweloperzy Ethereum potwierdzili datę aktualizacji Altair

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Deweloperzy Ethereum zapowiedzieli, że w dniu 27 października w życie wejdzie kolejna aktualizacja - Altair.

  • Jest to część wysiłków projektu do przejścia z algorytmu Proof-Of-Work na Proof-of-Stake.

  • Zespół Ethereum podzieli się kolejnymi informacjami na temat wydania Altair w dniu 4 października.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wygląda na to, że premiera ETH 2.0 jest tuż za rogiem. Deweloperzy projektu zapowiedzieli bowiem, że za mniej niż miesiąc w życie wejdzie kolejna aktualizacja – Altair.

Sponsorowane

Sponsorowane

Sieć Ethereum już wcześniej przeszła szereg uaktualnień w ramach przygotowań do przejścia blockchaina na proof-of-stake (PoS). Deweloperzy Ethereum potwierdzili teraz, że Altair ma nastąpić w dniu 27 października.

Ethereum ogłosiło aktualizację Altair

Dzięki ETH 2.0, sieć Ethereum w pełni wypełni swoją misję bycia wydajną, uniwersalną i globalną platformą. Ponadto, sieć będzie nadal oferować detaliczne bezpieczeństwo i decentralizację. Częścią procesu przejścia jest pierwszy mainnet Beacon Chain, Altair, zaplanowany na epokę 74240. Beacon Chain został opracowany tak, aby był kompatybilny z uaktualnionym konsensusem.

Sponsorowane

Sponsorowane

Ponadto, aktualizacja będzie wspierać blockchain Ethereum poprzez zwiększenie “parametrów karnych”. Zapewnią one bowiem bezpieczeństwo ekonomiczne. Deweloperzy Ethereum określili wymagania dla blockchainów PoS, które mają być ekonomicznie bezpieczne. Według programistów, istnieje potrzeba kar, aby zachęcić walidatorów do zachowania ciągłości. Ponadto, deweloperzy wspomnieli o zapewnieniu bezpieczeństwa w przypadku scenariuszy typu “tail-risk”. Sugerowane kary to “inactive leak” i “slashing”, które zostaną wporwadzone w ramach Ethereum Improvement Protocol (EIP).

Zespół Ethereum podzieli się kolejnymi informacjami na temat wydania Altair w dniu 4 października.

Warto zauważyć, że ostatnio miał miejsce krach rynkowy. Wszystko za sprawą Chin i jej wzmocnionej anty-kryptowalutowej polityki. Jednak Ethereum zdołało od tego czasu częściowo się zregenerować i stopniowo odbija się od dna. Obecnie ETH jest notowany na poziomie 2 922 dolarów. W ciągu ostatnich 24 godzin druga największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej straciła 18 procent i około 4,5 procent w wolumenie obrotu.

Chiny konfiskują ponad 10 000 koparek Ethereum

Ponieważ Chiny kontynuują swój sprzeciw wobec Ethereum, chińskie władze wyłączyły ponad 10 000 platform wydobywczych. Akcja została przeprowadzona przez chińską Narodową Komisję Rozwoju i Reform (NDRC) w parku handlowym w Mongolii Wewnętrznej.

Raporty wykazały, że Komisja otrzymała cynk o operacji wydobywania kryptowalut. Co ciekawe, NDRC ostatecznie skonfiskowała 10 100 koparek. W związku z tym Komisja stwierdziła, że będzie śledzić poziomy zużycia energii, aby wykrywać nielegalne farmy górnicze. Zużycie energii tej kopalni wynosiło około 1,104kW/h.

W obliczu chińskiej akcji, druga co do wielkości pula wydobywcza Ethereum na świecie, Sparkpool, zawiesiła swoją działalność w tym regionie. Sparkpool początkowo wydał oficjalne oświadczenie, w którym twierdził, że nowi użytkownicy w Chinach kontynentalnych nie będą już mieli dostępu do puli wydobywczej. Później jednak poinformował, że całkowicie kończy działalność zarówno w kraju, jak i za granicą.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz