Departament rządowy Dubaju akceptuje płatności w Bitcoinie

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Kiklabb akceptuje teraz kryptowaluty jako płatność za licencje handlowe i opłaty wizowe.

  • Sektory blockchain i fintech stanowią część społeczności Kiklabb.

  • Farming kryptowalut budzi kontrowersje w Iranie.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Według Khaleej Times, Kiklabb, będący własnością rządu Dubaju łącznik ds. bezpośrednich inwestycji zagranicznych (FDI), akceptuje teraz kryptowaluty jako opcję płatności za licencje handlowe i opłaty wizowe.

Przedsiębiorcy z całego świata będą teraz mogli łatwiej otworzyć działalność i rozwijać się w Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA). Podała pierwsza anglojęzyczna gazeta w tym kraju.

Kiklabb ogłosił, że klienci mogą płacić za usługi przy użyciu najpopularniejszych kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Tether (USDT). Klienci mogą zdalnie rejestrować się w celu uzyskania licencji handlowych w Dubaju i płacić za pomocą cyfrowej waluty.

Integracja w Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Oprócz zwykłych problemów migracyjnych, firmy, które chcą prowadzić działalność w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, muszą zarejestrować się w celu uzyskania określonej licencji handlowej, w strefie wolnocłowej lub lądowej. Wolne strefy są zazwyczaj wybierane przez większość właścicieli firm zagranicznych.

Dzięki strefom wolnocłowym mogą zachować 100% zagranicznej własności swoich firm. Nie mają również ceł podczas handlu między nimi. Jednak firmy, które chcą handlować na rynku lokalnym, skłoniłyby się ku licencji onshore.

Kiklabb pomaga zapewnić te licencje i inne usługi lokalizacyjne dla zagranicznych firm. Dyrektor generalny Kiklabb Tasawar Ulhaq wyjaśnia:

Zauważyliśmy rosnące zainteresowanie kryptowalutami, a kilku klientów z sektorów blockchain i fintech jest częścią społeczności Kiklabb, więc to naprawdę była tylko kwestia czasu, zanim wprowadziliśmy Bitcoina, Ethereum i Tether

„Prowadzimy rozmowy z wybitnymi graczami z sektora kryptowalut, którzy badają wejście do Dubaju” – dodał.

Górnictwo w Iranie

Górnicy BTC w Iranie narzekają, że są kozłami ofiarnymi po tym, jak irańskie gazety zawstydzały rząd za zezwolenie na farmy wydobywające kryptowaluty, zgodnie z raportem AlJazeera.

W zeszłym roku irański prezydent Hassan Rouhani nakazał rządowi sporządzenie Narodowej Strategii Górnictwa Krypto. Było to spowodowane niskimi cenami energii elektrycznej w tym kraju i potrzebą alternatywnego źródła dochodów.

Oprócz ciężkich kosztów życia, pandemia przyczyniła się również do nieszczęść związanych z sankcjami i zmniejszenia eksportu ropy. Nastąpiło to po zalegalizowaniu przez Iran wydobywania kryptowalut w sierpniu 2019r.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Amy urodziła się w Malmö w Szwecji. Zainteresowała się kryptowalutami dzięki mężowi, który był wczesnym inwestorem w Bitcoina. Teraz Amy pisze dla wielu portali, inwestuje w kryptowaluty i spędza czas ze swoim kotem Buterinem.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!