DeFiYield uruchamia pierwsze na świecie archiwum audytów smart kontraktów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Nowe archiwum zawiera szczegóły audytów bezpieczeństwa i problemów.

  • Na razie obsługiwane są protokoły Ethereum i BSC.

  • TVL DeFi to 65 miliardów dolarów.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wraz z falą ataków na niezabezpieczone protokoły zdecentralizowanych finansów (DeFi), wzrosło zapotrzebowanie na audyty. Teraz pojawiło się nowe archiwum, które ma pomóc w prowadzeniu badań.

Sponsorowane

Sponsorowane

W ogłoszeniu z dnia 1 czerwca, protokół DeFiYield zaprezentował internetowe archiwum audytów smart kontraktów, co jak twierdzi jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na świecie.

Ruch ten następuje w następstwie fali ataków, które zostały wymierzone w protokoły Binance Smart Chain. Każdego dnia powstają nowe protokoły na tym blockchainie i w większości są one nieaudytowanymi klonami.

Sponsorowane

Sponsorowane

DeFiYield oferuje zdecentralizowaną platformę do zarządzania aktywami cross-chain i agregator DEX. Nowe archiwum zawiera 289 audytowanych projektów, 367 audytów partnerów i 44 audyty przeprowadzone przez samą firmę DeFiYield, która również oferuje tę usługę.

We wpisie na blogu wyjaśniono, że archiwum Open Audits zostało opracowane w taki sposób, aby użytkownicy mogli zweryfikować projekty poprzez sprawdzenie istniejących problemów bezpieczeństwa lub pobranie raportów bezpieczeństwa dostarczonych przez wiele firm.

Dostęp do audytów DeFi

Bezpłatna baza danych jest obecnie dostępna w formacie internetowym, ale projekt planuje w przyszłości zintegrować ją z popularnymi portfelami kryptowalutowymi, takimi jak MetaMask, Coinbase Wallet, WalletConnect, Authereum i Torus

Aktualne raporty z audytu można pobrać w całości dla tych, którzy chcą głębszych badań i danych na temat konkretnych smart kontraktów i protokołów. Zalecono czytanie raportów:

W każdej sytuacji powinieneś przeczytać raporty, ponieważ krótka ocena liczby istniejących problemów z bezpieczeństwem nie da pełnego obrazu.

Ocena zaufania zostanie dodana do archiwum “wkrótce” – możemy przeczytać. Inne łańcuchy i platformy, takie jak Polygon, Huobi Eco Chain i Avalanche, zostaną dodane w przyszłości. Aktualnie archiwum obsługuje tylko projekty oparte na Ethereum i BSC.

Firmy mogą również poprosić o dostęp do strony API i odpowiedni token autoryzacji, który będzie używany do wykonywania żądań API z platformy.

Aktualizacja całkowitej zablokowanej wartości DeFi

DeFi wykazuje oznaki ożywienia, nawet jeśli sam bitcoin nadal wygląda niedźwiedzio. Całkowita wartość zablokowana w wymienionych protokołach wynosi obecnie 64 miliardy dolarów według DeFi Pulse i podobnie 65 miliardów dolarów według DappRadar.

W połowie maja nastąpiło cofnięcie od rekordowo wysokich wartości TVL, ale w dużej mierze było to spowodowane załamaniem cen kryptowalut, ponieważ są one oparte na wartościach USD.

Najlepszym protokołem w momencie publikacji jest Aave, który wyprzedził MakerDAO i zajął pierwsze miejsce. W Aave jest już zablokowane około 9,6 miliarda dolarów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz