Cena Uniswap (UNI) gwałtownie wzrosła w dniu 17 września, ale następnego dnia osiągnęła szczyt i od tego czasu spada.

Niedawne wybicie sugeruje, że cena prawdopodobnie będzie nadal rosła.

Wybicie UNI

Cena UNI spada od dnia 18 września, kiedy osiągnęła maksimum na 8,60 USD. Spadek przybrał kształt opadającego klina, który jest zwykle uważany za zwyżkowy wzór odwrócenia.

Po osiągnięciu lokalnego minimum na poziomie 4,65 USD w niewielkim obszarze wsparcia i poziomie 0,618 Fib całego ruchu w górę, w dniu 20 września UNI wybił się z klina i rozpoczął niewielki ruch w górę, który wciąż trwa.

Wykres UNI dzięki Tradingview

Wskaźniki techniczne są bycze. MACD porusza się w górę i prawie wkroczył na dodatnie terytorium, a oscylator stochastyczny właśnie wykonał byczy krzyż.

Podczas gdy RSI jest nieco powyżej 50, powinno wzrosnąć jeszcze wyżej, jeśli cena będzie nadal rosła.

Wykres UNI dzięki Tradingview

Liczba fal

Kryptowalutowy trader @CryptoToni nakreślił wykres UNI, stwierdzając, że cena wybiła się z opadającego klina i wydaje się zmierzać w kierunku 10 USD.

Źródło: Twitter

Możliwe, że wspomniane wybicie z klina oznaczało dno fali 4 (na czarno poniżej), co oznaczałoby, że fala 5 właśnie się rozpoczęła.

Fakt, że dno fali 4 nieomal nie przekroczyło szczytu fali 1 na 3,81 USD, sprawia, że prawdopodobnie jest to poprawna liczba fal.

Spadek poniżej 3,81 USD unieważniłby tę konkretną liczbę fal.

Wykres UNI dzięki Tradingview

Jeśli fala 5 będzie kontynuowana zgodnie z oczekiwaniami, to cena może wzrosnąć aż do 10,95 USD. Cel ten znajdujemy poprzez rzutowanie fal 1-3 na dno fali 4.

Podsumowując, cena UNI prawdopodobnie rozpoczęła piątą i ostatnią falę zwyżkową, która może doprowadzić cenę do poziomu 10,89 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj!