Podobnie jak w pozostałej części rynku kryptowalut, cena LINKa znacznie spadła od 11 marca. Strata ta była szybsza niż w przypadku BTC, powodując znaczny spadek ceny LINK/BTC. To zakończyło długoterminowy trend wzrostowy pary, który osiągnął rekordowy poziom 20 lutego.

Znany trader @CrpytoCapo_ opublikował tweeta przedstawiającym na wykresie ruch cenowy LINKa, wykorzystując zarówno pary BTC, jak i USD. Stwierdził on, że optymistyczne podchodzi do wszystkich ramach czasowych dla LINK/BTC, podczas gdy jest optymistyczny tylko w dłuższej perspektywie dla LINK/USD. Trader uważa, że ​​trend LINK/USD należy uznać za niedźwiedzi w perspektywie krótko-/średnioterminowej.

W tym artykule przyjrzymy się obu parom i ustalimy ich potencjał do wzrostu/spadku.

LINK/BTC

Cena LINK postępuje zgodnie z zakrzywioną rosnącą linią wsparcia od stycznia 2018 r., Prawie od samego początku swojego istnienia. W momencie pisania cena była nieco poniżej, dotykając po raz piąty tej linii. Jednak jeszcze nigdy wykres nie osiągnął tygodniowego zamknięcia poniżej jej.

Najciekawszy obszar znajduje się na 35 000 satoshi. Obszar ten działał jako opór od lipca 2019 r. do marca 2020 r., kiedy cena była w stanie skutecznie się przebić i osiągnęła rekordowy poziom.

W momencie pisania tego tekstu cena groziła zbliżeniem się do tego poziomu. Jeśli tak się stanie, wraz ze spadkiem poniżej rosnącej linii wsparcia może oznaczać, że trend wzrostowy, który trwał ponad dwa lata, zakończył się.

Wykres LINKa dzięki Trading View

Jednak dzienny wykres pokazuje, że cena prawie osiągnęła 200-dniową średnią ruchomą (MA), która ma zapewnić wsparcie. Ponadto kryptowaluta wciąż tkwi wewnątrz niewielkiego obszaru wsparcia i zstępującego klina, co jest uważane za pozytywny wzór odwrócenia. Łącząc to z byczą rozbieżnością w RSI (wskaźnik siły względnej), oczekuje się, że cena wystrzeli i przejdzie do następnego obszaru oporu.

Wykres LINKa dzięki Trading View

LINK/USD

Para LINK/USD pokazuje zupełnie inny ruch. Cena osiągnęła obszar wsparcia 1,5 dolarów 13 marca i rozpoczęła bieżący ruch w górę. Cena nie spadła poniżej tego poziomu od maja 2019 r.

Jednak cena nie wzrosła jeszcze powyżej poziomu 0,382 Fib z poprzedniego spadku, co wskazuje, że bieżący ruch jest raczej wycofaniem niż początkiem nowego ruchu w górę.

Najbliższy obszar oporu znajduje się przy okolicy 3 dolarów. W momencie pisania najbardziej prawdopodobnym ruchem byłby spadek ceny w kierunku obszaru 1,5 dolara, a następnie okres wahań zakresu między 1,5-3 dolarów.

Wykres LINKa dzięki Trading View

Załamanie poniżej obszaru 1,5 dolara prawdopodobnie oznaczałoby, że trend wzrostowy zakończył się, a LINK jest w bessie.