Czy to już koniec hype’u na NFT? Spadają wolumeny

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Wygląda na to, że apetyt inwestorów na handel niewymiennymi tokenami (NFT), który w sierpniu osiągał nowe szczyty, zaczął opadać.

  • W ciągu ostatnich trzech dni, wolumen handlu NFT opartych na Ethereum nie przekroczył 100 milionów dolarów.

  • Jeszcze pod koniec sierpnia wynosił on nawet 500 milionów dolarów w ciągu jednego dnia.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wygląda na to, że apetyt inwestorów na handel niewymiennymi tokenami (NFT), który w sierpniu osiągał nowe szczyty, zaczął opadać. W ciągu ostatnich trzech dni, wolumen handlu NFT opartych na Ethereum nie przekroczył 100 milionów dolarów. Jeszcze pod koniec sierpnia wynosił on nawet 500 milionów dolarów w ciągu jednego dnia.

Sponsorowane

Sponsorowane

Spadają wolumeny rynku NFT

Według ostatniej analizy przeprowadzonej przez Alexa Thorna – szefa działu badań firmowych w Galaxy Digital – dzienne wolumeny obrotu niewymiennymi tokenami od początku września odnotowują regularne spadki.

Jeszcze 1 i 2 września rynek NFT znajdował się w pobliżu 300 milionów dolarów, natomiast po 10 września jego wartość spadła poniżej 100 milionów USD. Z drugiej strony, w sierpniu wolumen raz za razem odnotowywał kolejne rekordy wszech czasów. W dniu 29 sierpnia przekroczył nawet 500 mln dolarów..

Warto zauważyć, że sam OpenSea – główny rynek peer-to-peer NFT – odnotował ważny kamień milowy. Wolumen tej platformy osiągnął niedawno poziom 1 miliarda dolarów. Wcześniej, platforma odnotowała prawie 100 milionów dolarów w całkowitym wolumenie transakcji w ciągu 48 godzin. Co więcej, wartość ta przekroczyła czterokrotnie wynik odnotowany w całym 2020 roku.

Pomimo wrześniowych spadków, branża NFT w tym roku zyskała ogromną popularność. Stała się ona atrakcyjna dla sportowców, piosenkarzy, celebrytów, muzyków i innych znanych postaci.

Kto dołączył do szału na niewymienne tokeny?

Wśród znanych osobistości, niektórzy z nich są szczególnie zaangażowani w ten powstający sektor. Tak jest w przypadku legendarnego rozgrywającego Toma Brady’ego.

Ten 43-letni, prawdopodobnie najbardziej utytułowany gracz futbolu amerykańskiego, ogłosił w kwietniu, że zamierza uruchomić swoją własną platformę NFT o nazwie Autograph. Brady planuje w ten sposób zgromadzić wokół siebie znane nazwiska z różnych branż, w tym sportu, mody, popkultury i rozrywki. Mieliby oni możliwość tworzenia osobistych, unikalnych cyfrowych dzieł sztuki. Pomysł póki co okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ do platformy dołączyli już Naomi Osaka, Tiger Woods i Tony Hawk.

Hip-hopowy klasyk Eminem również wszedł do świata NFT. 15-krotny zdobywca nagrody Grammy opublikował własną kolekcję, nazwaną Shady Con. Jej emisja była możliwa dzięki współpracy z internetową platformą aukcyjną sztuki cyfrowej – Nifty Gateway.

Jednym z ostatnich takich przykładów jest amerykański gigant komiksowy – Marvel Entertainment. Najpierw, na początku sierpnia, organizacja połączyła siły z opartym na blockchainie rynkiem cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich – VeVe – w celu wydania Spider-Man NFT. Niedługo później firma rozrywkowa postanowiła rozszerzyć swoje uniwersum niewymiennych tokenów, wprowadzając nowe cyfrowe kolekcje, w tym Kapitana Amerykę, Bucky’ego Barnesa i Red Skulla.

Jeżeli chodzi o polski rynek, ostatnio na sprzedaż wystawiona została pierwotna wersja piosenki Quebonafide z Tommym Cashem. Swoją kolekcję NFT we współpracy z Binance wypuścił też najbardziej utytułowany polski klub piłkarski – Legia Warszawa.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz