Czy SEC prowadzi dochodzenie ws. tweetów Elona Muska?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • W sieci pojawiły się pogłoski jakoby Elon Musk miał zostać poddany śledztwu SECu.

  • SEC bacznie śledzi tweety Muska już od 2019 roku.

  • Pomimo pogłosek, Elon cały czas tweetuje na swoim profilu.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W sieci pojawiły się pogłoski jakoby Dyrektor generalny Tesli – Elon Musk miał zostać poddany śledztwu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Sprawa ma związek z tweetami, w których promował on Dogecoina.

Pogłoski o wszczęciu dochodzenia zostały początkowo przedstawione na Twitterze przez profil First Squawk.

Podobną informacją podzielił się także CryptoWhale:

Pogłoski te nie zostały jeszcze potwierdzone. Istnieje jednak wystarczająco dużo przesłanek, które wskazują na to, że nie są to słowa rzucane na wiatr.

Wiadomo już, że SEC bacznie śledzi tweety Muska. W 2018 roku szef Tesli napisał na Twitterze, że ma “zapewnione finansowanie”, aby wprowadzić Teslę na rynek prywatny po cenie 420 dolarów za akcję. Zdaniem agencji tweet, który spowodował wzrost cen akcji producenta elektrycznych samochodów aż o 13,3%, naruszył prawo papierów wartościowych.

Plan prywatyzacji Muska był w najlepszym razie na wczesnym etapie, a finansowanie nie było zapewnione. Sprawa zakończyła się ugodą, w ramach której, począwszy od 2019 roku, SEC zaczął ograniczać i wstępnie zatwierdzać tweety Muska dotyczące działalności biznesowej.

Te fakty sprawiają, że możliwe jest, iż SEC, który jest niezwykle zaangażowany w regulację kryptowalut, obserwuje tweety Muska dot. Dogecoina lub innych kryptowalut.

Musk nie przestaje tweetować

Pomimo pogłosek o śledztwie, Musk nie przestaje tweetować. Jego ostatni wpis związany z Dogecoinem został opublikowany w dniu 24 lutego o 5:00 rano.

Chociaż może wydawać się mało prawdopodobne, że Musk tweetowałby o DOGE, gdyby był objęty dochodzeniem SECu, znając tego wizjonera, mógł on po prostu zignorować sprawę.

W 2018 roku Musk stwierdził, że “[nie] szanuje SEC”. Dodał również, że żaden z jego tweetów nie został ocenzurowany przez agencję, odkąd ta zawarła ugodę z Teslą. Co za tym idzie, dochodzenie SEC jest całkowicie prawdopodobne, nawet jeśli Musk nie przestał tweetować o meme coinie.

W każdym razie, pogłoski wydają się nie mieć zbyt dużego wpływu na cenę DOGE. Moneta zyskała 2% w ciągu ostatnich 24 godzin i aktualnie handluje po cenie ok. 0,05 USD. Nie pozostaje nam nic innego niż poczekać na oficjalne informacje ze strony Elona Muska lub amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now