Czy Paragwaj przyjmie Bitcoina podobnie jak Salwador?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Podczas konferencji Bitcoin 2021, Jack Mallers z firmy Strike ogłosił, że Salwador planuje uznać BTC za prawny środek płatniczy.

  • Teraz do podobnych działań wezwał kongresmen i zastępca prezydenta Paragwaju, Carlitos Rejala.

  • Według Rejala, Paragwaj powinien iść naprzód wraz z nowym, młodym pokoleniem.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Podczas konferencji Bitcoin 2021, Jack Mallers z firmy Strike ogłosił, że Salwador planuje wprowadzić nowe przepisy. Miałyby one sprawić, że Bitcoin stanie się legalnym środkiem płatniczym w tym kraju Ameryki Środkowej.

Sponsorowane Sponsorowane

Teraz kongresmen i zastępca prezydenta Paragwaju, Carlitos Rejala, wezwał na Twitterze Paragwaj do podjęcia podobnych działań. Kongresmen opublikował również swoje zdjęcie z laserowymi oczami.

Rejala w swoim tweecie wezwał naród do pójścia naprzód wraz z nowym pokoleniem.

Sponsorowane Sponsorowane

Jak mówiłem dawno temu, nasz kraj musi iść naprzód ramię w ramię z nowym pokoleniem. Nadszedł ten moment, nasz moment. W tym tygodniu zaczynamy od ważnego projektu, który ma na celu wprowadzenie innowacji w Paragwaju na oczach całego świata! Prawdziwy ‘to the moon’ #btc &#paypal”.

Ogłoszenie pojawia się bardzo krótko po wiadomościach z Salwadoru. Świadczy to o coraz większym poparciu dla cyfrowych aktywów w Ameryce Środkowej i Południowej.

Bitcoin jako legalny środek płatniczy w Salwadorze

W ostatnim dniu konferencji Bitcoin 2021, która odbyła się w pro-bitcoinowym mieście Miami, prezydent Salwadoru, Nayib Bukele wygłosił przemowę, która zatrzęsła światem krypto. Za pomocą nagranego wcześniej wideo przekazał, że już w przyszłym tygodniu planuje złożyć nową ustawę do kongresu kraju. Miałaby ona uczynić Bitcoina legalnym środkiem płatniczym. W wideo można było usłyszeć:

W przyszłym tygodniu wyślę do kongresu ustawę, która uczyni Bitcoin legalnym środkiem płatniczym.

Bukele powiedział również, że przekształcenie Bitcoina w legalny środek płatniczy może stworzyć nowe miejsca pracy i przyczynić się do wzrostu integracji finansowej.

W perspektywie krótkoterminowej wygeneruje to miejsca pracy i pomoże zapewnić integrację finansową tysiącom osób spoza formalnej gospodarki.

Przy projekcie ustawy asystował Jack Mallers, dyrektor generalny firmy Zap, która stoi za stworzeniem aplikacji do krypto płatności o nazwie Strike. Według Mallersa, Bitcoin może pomóc gospodarkom rozwijającym się chronić się przed inflacją.

To, co jest tutaj przekształcające, to fakt, że Bitcoin jest zarówno największym aktywem rezerwowym, jaki kiedykolwiek został stworzony, jak i doskonałą siecią monetarną. Posiadanie Bitcoina zapewnia sposób na ochronę gospodarek rozwijających się przed potencjalnymi wstrząsami inflacji waluty fiat.

Natychmiastowa i stała rezydentura dla krytowaluciarzy

Prezydent Salwadoru zapowiedział również, że jeśli jego projekt ustawy przejdzie, krypto przedsiębiorcy otrzymają natychmiastową i stałą rezydenturę w kraju.

W ten sposób kraj miałby przyciągnąć kolejne inwestycje i rozwinąć swoją infrastrukturę. Bukele dodał, że BTC jeśli stanie się prawnym środkiem płatniczym, nie będzie też obciążony podatkiem od zysków kapitałowych. Stephan Livera, partner w Bitcoiner Ventures i gospodarz Stephan Livera Podcast, stwierdził, że byłaby to zachęta dla ludzi pracujący zdalnie.

Jeśli Paragwaj pójdzie w ślady Salwadoru i również zaadoptuje sztandarową kryptowalutę jako obowiązujący środek płatniczy, być może inne kraje z tego regionu pójdą jego śladem. Główną motywacją Salwadoru do wykonania takiego ruchu, wydaje się być wykorzystanie BTC jako metody na uniknięcie inflacji. Jest to bowiem problem, z którym boryka się wiele narodów w Ameryce Środkowej i Południowej. Być może BTC i jego skończona podaż jest w stanie rozwikłać tę zagwostkę. Jednak Alex Gladstein, główny strateg w Fundacji Praw Człowieka, zastanawia się, czy za decyzją Bukele’a nie kryją się jakieś ukryte intencje.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz