Czy krótkoterminowe wybicie Bitcoina jest możliwe do utrzymania?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • BTC wyłamał się z krótkoterminowego klina zniżkującego.

  • Opór znajduje się na poziomie 9300 USD.

  • Wskaźniki techniczne są nadal niedźwiedzie.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.
Cena Bitcoin (BTC) po raz czwarty z rzędu utworzyła niedźwiedzią świecę tygodniową w okresie od 29 czerwca do 6 lipca.

Jednak 6 lipca cena rozpoczęła krótkoterminowy ruch w górę, który nadal trwa.

Sponsorowane Sponsorowane

Opór Bitcoina

W tygodniu od 29 czerwca do 6 lipca cena Bitcoin utworzyła małą, niedźwiedzią świecę doji. Mierząc od szczytu z dnia 1 czerwca była to czwarta taka świeca, z których każda miała długie knoty po obu stronach, co jest oznaką niezdecydowania.

Mimo iż jest to niedźwiedzi progres, brak dużego rozmiaru korpusu owej czwartej świecy sugeruje, że niedźwiedzie mogą tracić kontrolę.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Dzienny wykres pokazuje, że cena nadal stoi w obliczu oporu ze strony 50-dniowej średniej kroczącej (MA), tej samej średniej, która wcześniej działała jako wsparcie przez większość ruchu wzrostowego. Dodatkowym obszarem oporu dla ceny jest poziom 9300 USD, który wcześniej działał jako wsparcie.

Sponsorowane Sponsorowane

Istnieją jednak trzy świece z długim knotem dolnym, które pojawiały się od 27 czerwca – jest to sygnałem presji zakupowej.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Ruch krótkoterminowy

Krótkoterminowo BTC właśnie wyłamało się z klina zniżkującego, robiąc to z dużym wolumenem.

Ożywienie nastąpiło po tym, jak cena utworzyły byczy młotek z bardzo długim knotem dolnym na poziomie 0,618 Fib całego poprzedniego ruchu w górę. Świeca ta została również połączona z byczą dywergencją w godzinnym RSI.

W momencie pisania tego tekstu cena zbliżała się do szczytu zakresu na poziomie 9300 USD.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Jednak nieco bardziej długoterminowy wykres pokazuje, że istnieje wiele niedźwiedzich znaków, które powstrzymują ten wzrost.

Po pierwsze, od 24 czerwca mamy możliwą opadającą linię oporu, która jest obecnie potwierdzana po raz trzeci.

Następnie poziom 0,5 Fib całego ruchu w dół wynosi 9,307 USD, co również pokrywa się z wcześniej wspomnianym obszarem oporu wynoszącym 9300 USD.

Wreszcie w wykresie RSI pojawia się ukryta niedźwiedzia dywergencja. W połączeniu z pozostałymi niedźwiedzimi wskaźnikami sugeruje to, że BTC nie będzie w stanie się przebić.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Podsumowując, BTC właśnie wyłamał się z krótkoterminowej linii opadającego oporu. Dopóki nie osiągnie dziennego zamknięcia powyżej 9300 USD, to nie możemy uznać jego ruchu cenowego za byczy i wciąż oczekujemy spadku w kierunku dna zakresu na poziomie 8550 USD.

Aby zobaczyć naszą poprzednią analizę, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz