Czy Fed nie wprowadzi jednak ujemnych stóp procentowych?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Globalny strateg Wells Fargo powiedział CNBC, że Rezerwa Federalna USA prawdopodobnie nie wprowadzi ujemnych stóp procentowych.

  • Jest to sprzeczne z tym, co ostatnio powiedział prezydent Trump.

  • Prezydent USA niedawno w tweecie zaakceptował pomysł ujemnych stóp procentowych.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Gary Schollsberg, globalny strateg dla Wells Fargo, powiedział, że Rezerwa Federalna USA prawdopodobnie nie przyjmie wkrótce ujemnych stóp procentowych.

Te twierdzenia padły na antenie telewizji CNBC podczas wczorajszego wywiadu z Schollsbergiem.

„Fed zrobi wszystko, co konieczne, aby utrzymać płynność”, jednak obecnie wydaje się, że ujemne stopy procentowe są mało prawdopodobne. Europa wypróbowała już ten pomysł z mieszanymi wynikami, a Schollsberg twierdzi, że istnieje zbyt wiele „niezamierzonych konsekwencji”, jeśli chodzi o ujemne stopy procentowe.

Schollsberg powiedział również, że rentowności obligacji mogą jeszcze spaść, jeśli kryzys deflacyjny w Stanach Zjednoczonych się pogorszy.

Jednak komentarze Schollberga są sprzeczne z tym, co powiedział sam prezydent Trump – ostatnio napisał na Twitterze, że popiera ideę ujemnych stóp procentowych, ponieważ inne kraje czerpią z tego korzyści.

Ujemne stopy procentowe oznaczałyby, że Rezerwa Federalna obciążyłaby banki komercyjne za przechowywanie pieniędzy. Jednak ta „opłata” prawdopodobnie zostałaby również przeniesiona na konsumentów.

Niedawno BeInCrypto informowało o kolejnym obcięciu stóp procentowych przez polski rząd. M.in. to spowodowało największą inflację w Europie.

Jeśli ujemne stopy procentowe staną się „nową normą”, Bitcoin może stać się odpowiednim zabezpieczeniem i byłby naturalnym katalizatorem dla społeczeństwa, aby odejść od głównego nurtu bankowości.

Ponieważ trzeci halving Bitcoina jest już za nami, BTC ma obecnie niższą stopę inflacji niż wszystkie inne waluty fiducjarne. Obecnie jego roczna emisja wynosi około 1,8% (dwa razy mniej niż światowa średnia).

Gdyby amerykański Fed przyjął ujemne stopy procentowe, byłoby to bezprecedensowe. Chociaż może to w krótkim okresie zwiększyć wydatki konsumentów, jego konsekwencje mogą być znacznie poważniejsze, niż zdają sobie sprawę ekonomiści i decydenci. Na szczęście pojawiają się alternatywy dla tradycyjnej bankowości, które dają nam wyjście.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Raised in the U.S, Lucian graduated with a BA in economic history. An accomplished freelance journalist, he specializes in writing about the cryptocurrency space and the digital '4th industrial revolution' we find ourselves in. <a href="mailto:crypto.inquiries@protonmail.com">Email.</a>

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now