Czy CoinGecko skorzysta na umowie Binance – CoinMarketCap?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Kolejne raporty donoszą o tym, że Binance kupuje CoinMarketCap za 400 milionów dolarów.

  • Umowa byłaby jedną z największych w historii branży kryptowalut.

  • Niektórzy twierdzą, że największa giełda posiadająca największą stronę śledzącą ceny krypto to konflikt interesów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W branży kryptowalut krąży wiele plotek, że Binance za chwilę dopełni zakup popularnej witryny internetowej CoinMarketCap z referencyjną ceną aktywów cyfrowych. Nawet przed potwierdzeniem wiadomości niektórzy obserwatorzy sugerują, że przejęcie stanowi konflikt interesów.

Sponsorowane Sponsorowane

Chociaż większość użytkowników witryny prawdopodobnie nie będzie dbała o to, kto jest jej właścicielem, niektórzy na pewno to zrobią. Jest oczywiste, że ci, którzy są przeciwni większej giełdzie mającej kontrolę nad najwyższą ceną referencyjną, mogą zwrócić się w stronę alternatyw, takich jak CoinGecko – jeśli jeszcze tego nie zrobili.

Czy na zamieszaniu z CMC zyska CoinGecko?

Binance jest podobno w trakcie wykupu CoinMarketCap. Uważa się, że wykup wart jest łącznie 400 milionów USD w gotówce i akcjach. To sprawiłoby, że byłaby to jedna z największych transakcji w historii branży kryptowalut.

Sponsorowane Sponsorowane

Ani CoinMarketCap, ani Binance formalnie jeszcze nie potwierdzili wykupu. Jednak niektórzy obserwatorzy branży twierdzą już, że takie przejęcie stanowiłoby konflikt interesów.

W artykule powiązanym z powyższym autor twierdzi, że obie firmy sfinalizują przejęcie w tym tygodniu. Następnie kwestionuje motywy przejęcia:

„Szczerze mówiąc, nie rozumiem, dlaczego BINANCE powinien być tak zainteresowany tym, ale oprócz możliwych dochodów z reklam, może uzyskać moc manipulowania informacjami otrzymywanymi przez krypto-użytkowników”.

Inni zgadzają się, że przejęcie stanowiłoby wyraźny konflikt interesów. Niektórzy wyrazili zaniepokojenie ilością mocy, jaką ten ruch dałby Binance. Przejęcie CMC i co najmniej osiem innych stron wspomnianych w styczniowym biuletynie Binance sugeruje, że firma próbuje wykupić udziały w jak największej liczbie firm.

Tymczasem Larry Cermak stwierdził:

Umowa z Binance nie usunie CMC ze szczytu

CoinMarketCap (570. miejsce w rankingu Alexa) ma znacznie większy ruch niż jakakolwiek inna strona z cenami kryptowalut. Jego najbliższa konkurencja, CoinGecko, pozostaje daleko w tyle (7304. miejsce).

Chociaż ludzie już opowiedzieli się przeciwko rzekomemu konfliktowi interesów, wpływ na powyższy ranking Alexa będzie prawdopodobnie minimalny.

Jak Larry Cermak wskazuje powyżej, CoinMarketCap wyjątkowo dobrze przyciąga do siebie ludzi spoza branży. Jeśli ktoś musi szybko sprawdzić cenę Bitcoina, prawdopodobnie trafi na CMC.

Ci, którzy są wystarczająco zaznajomieni z kwestią, aby zrozumieć omówione powyżej kwestie własności, prawdopodobnie już są użytkownikami CoinGecko. Niektórzy użytkownicy mogą zbojkotować CMC, ale wydaje się mało prawdopodobne, że tych ludzi nie będzie na tyle dużo, by strącić stronę ze szczytu platform śledzących ceny kryptowalut.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Dawid studiował dziennikarstwo we Wrocławiu. Chciał został ekspertem sportowym, ale zakochał się w nowych technologiach. Po raz pierwszy dowiedział się o kryptowalutach w 2015 roku, lecz zaczął o tym pisać w 2017. Dzisiaj skupia się głównie na wykorzystaniu technologii blockchain w nowych branżach.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz