Cena indeksu S&P 500 (SPX) odzyskała wszystkie straty z początku marca i osiągnęła nowy roczny szczyt. Od marca ruchy ceny Bitcoina (BTC) i SPX odzwierciedlają się wzajemnie.

Nowy roczny szczyt S&P 500

W dniu 20 lutego cena SPX osiągnęła szczyt na 3398 USD. Później nastąpił gwałtowny ruch spadkowy, który 23 marca doprowadził do dołka na 2178 USD. W ciągu nieco ponad miesiąca indeks stracił 36% swojej wartości. Jednak od tego czasu cena szybko rośnie.

W dniu 2 września SPX osiągnął nowy szczyt na poziomie 3588 USD, czyli więcej niż w lutym, po czym nieznacznie spadł, aby zweryfikować obszar 3300 USD jako wsparcie. Po utworzeniu długiego knota dolnego SPX zaczął poruszać się w górę.

Wskaźniki techniczne w dziennych interwałach są mieszane. RSI rośnie i znajduje się powyżej 50, ale spowodował znaczną niedźwiedzią dywergencję.

Oscylator stochastyczny wykonał byczy krzyż, ale później wygenerował znaczną niedźwiedzią dywergencję.

Wykres SPX dzięki Tradingview

Kryptowalutowy trader @TradingSurfers przedstawił wykres SPX, na którym spodziewa się wzrostu ceny do 2021 roku.

Źródło: Twitter

Wskaźniki techniczne w dziennych interwałach potwierdzają ten potencjalny wzrost. MACD właśnie stał się dodatni, a oscylator stochastyczny wygenerował byczy krzyż. W poprzedniej takiej sytuacji nastąpił szybki ruch w górę (niebieska strzałka).

Ponadto RSI jest powyżej 50, co sugeruje, że trend jest zwyżkowy.

Wykres SPX dzięki Tradingview

Związek z Bitcoinem

Relacja między ceną SPX (pokazaną na świecach) a Bitcoinem (kolor pomarańczowy) jest pozytywna co najmniej od marcowego spadku, co oznacza, że wzrost jednego aktywa spowodował wzrost drugiego. Z wyjątkiem dwóch prawie jednomiesięcznych okresów – w maju i sierpniu – ruch jednego prawie odzwierciedlał ruch drugiego.

Wykres SPX dzięki Tradingview

Od początku października relacja ta jest jeszcze bliższa, a cena obu rośnie w prawie takim samym tempie.

Dlatego spadek ceny SPX może spowodować to samo w BTC i odwrotnie.

Wykres SPX dzięki Tradingview

Aby zobaczyć najnowszą analizę Bitcoina przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.