Czy Bitcoin (BTC) ma parę, aby osiągnąć 30000 USD?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin utworzył świecę spadającej gwiazdy.

  • Tygodniowe i dzienne wskaźniki techniczne są wciąż raczej zwyżkowe.

  • BTC podąża za rosnącą linią wsparcia.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Bitcoina (BTC) kontynuowała wzrost w zeszłym tygodniu, osiągając kolejny rekord wszech czasów na 28 422 USD w dniu 27 grudnia.

Krótkoterminowe odczyty sugerują, że szczyt nie został jeszcze osiągnięty i może nastąpić kolejny ruch w górę.

Nowy szczyt Bitcoina tworzy spadającą gwiazdę

Cena BTC nadal rosła w tygodniu pomiędzy 21-27 grudnia, osiągając kolejny rekord wszech czasów na 28 422 USD w dniu 27 grudnia.

Pomimo stosunkowo długiego górnego knota, tygodniowa świeca nadal wygląda byczo.

Co więcej, wskaźniki techniczne nie wykazują jeszcze słabości, co sugeruje, że trend jest nadal zwyżkowy.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Wykres dzienny pokazuje pierwsze oznaki słabości, widoczne w postaci świecy spadającej gwiazdy utworzonej w dniu 27 grudnia. Świeca została również połączona z niedźwiedzią dywergencją na RSI.

Jednak zarówno oscylator MACD, jak i oscylator stochastyczny są nadal bycze i mogą pozwolić na kontynuację ruchu w górę.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Przyszły ruch BTC

Sześciogodzinny wykres dla BTC pokazuje pierwsze wyraźne oznaki słabości w postaci niedźwiedziej dywergencji zarówno na RSI, jak i MACD.

Pokazuje jednak również, że Bitcoin podąża za rosnącą linią wsparcia od dnia 10 grudnia, która obecnie wynosi blisko 25 000 USD.

Dopóki notowania BTC znajdują się powyżej tej linii wsparcia, oczekuje się, że będzie nadal poruszał się wyżej.

Wykres BTC dzięki Tradingview

30-minutowy wykres pokazuje, że Bitcoin wybił się z opadającej linii oporu, która utworzyła się po ruchu w dół, wyglądającym na pełną korektę (zaznaczony na czerwono).

Jeśli BTC będzie w stanie przesunąć się powyżej obecnego obszaru oporu (zniesienie 0,618 Fib), należałoby oczekiwać, że podejmie kolejną próbę wybicia i prawdopodobnie osiągnie kolejny nowy rekord wszech czasów.

I odwrotnie, utrata niewielkiego obszaru wsparcia wynoszącego 26 000 USD może sprowadzić BTC z powrotem do rosnącej linii wsparcia na poziomie 25 000 USD.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Konkluzja

Oczekuje się, że Bitcoin podejmie kolejną próbę wybicia i prawdopodobnie osiągnie kolejny rekord wszech czasów. Utrata poziomu 26 000 USD może spowodować znaczny spadek.

Aby zapoznać się z długoterminową prognozą Bitcoina, kliknij tutaj!

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now