EXCLUSIVE Czy Bitcoin (BTC) jest w stanie utrzymać się powyżej 40 500 USD?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin napotyka opór na poziomie 40 500 USD.

  • Podąża za wznoszącą się linią wsparcia.

  • BTC jest potencjalnie notowany wewnątrz trójkąta symetrycznego.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin (BTC) podjął wczoraj kolejną próbę wybicia się ponad obszar oporu 40 500 USD. Tym razem udało się dotknąć obszaru 42 000 USD.

Sponsorowane

Sponsorowane

BTC nadal konsoliduje poniżej tego obszaru, potencjalnie przygotowując się do kolejnej próby wybicia.

Bitcoin wybija się powyżej 40 500 USD

BTC porusza się w górę od dnia 20 lipca. Po utworzeniu ośmiu kolejnych byczych świec, w końcu utworzył świecę doji z lekko niedźwiedzim zamknięciem w dniu 29 lipca.

Sponsorowane

Sponsorowane

Była to trzecia nieudana próba wybicia powyżej horyzontalnego obszaru oporu 40 500 USD, który jest również poziomem oporu przy zniesieniu 0,382 Fib. W ostatnich godzinach jednak Bitcoin wybił się ponad ten opór i próbuje zatwierdzić go jako wsparcie.

Pomimo odrzucenia, wskaźniki techniczne w dziennej ramie czasowej są nadal bycze. Oscylator stochastyczny utworzył byczy krzyż, RSI przesunął się powyżej 70, a MACD jest prawie pozytywny.

Następny obszar oporu znajduje się na poziomie 47 800 USD. Jest to poziom oporu przy zniesieniu 0,618 Fib.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Przyszły ruch

Wykres dwugodzinny dostarcza mieszanych odczytów. Początkowo zarówno MACD jak i RSI wygenerowały niedźwiedzie dywergencje. Po tym nastąpił niewielki spadek ceny BTC.

Istnieje również wznosząca się linia wsparcia, która znajduje się od dołków z 20 lipca, która nadal pozostaje nienaruszona. Tak długo jak BTC handluje powyżej tej linii, trend może być uważany za byczy.

W ostatnich godzinach doszło do wybicia i odnotowania obszaru 42 000 USD, historycznego rekordu wszech czasów z stycznia 2021 roku, który stanowi teraz opór. Najbliższy poziom wsparcia znajduje się na 33 600 USD. Ten cel to poziom wsparcia przy zniesieniu 0,618 Fib.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba fal

Liczba fal nadal sugeruje, że BTC znajduje się w fali C struktury korekcyjnej A-B-C. Najbardziej prawdopodobnym celem dla szczytu tego ruchu jest poziom 42 181 USD. Dałoby to falom A:C stosunek 1:1,61.

Liczba podfal jest pokazana na czerwono, sugerując, że cena znajduje się obecnie w podfali czwartej.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Bliższe spojrzenie pokazuje, że Bitcoin jest potencjalnie handlowany wewnątrz trójkąta symetrycznego jako część fali czwartej.

Używając projekcji Fib (czerwona) i długości podfali pierwszej (czarna), otrzymujemy nieco wyższy cel pomiędzy 42 900 a 43 800 USD.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz