Członek zarządu Ripple: Jeśli XRP jest monetą bankierów, to Bitcoin jest monetą dilerów narkotyków

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • SEC faworyzuje popularne monety takie jak Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) w stosunku do innych aktywów.

  • Tak twierdzi też dyrektor ds. relacji z deweloperami w Ripple, Matt Hamilton.

  • Według Coinshares, ilość XRP w posiadaniu instytucji to mniej niż 1 procent.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Batalia prawna pomiędzy amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) a XRP firmy Ripple Labs w ciągu ostatnich miesięcy przyciągnęła wiele komentarzy. Podczas gdy niektórzy uważają działania SEC przeciwko XRP za uzasadnione, znacznie więcej osób krytykuje atak.

Sponsorowane Sponsorowane

Wraz z toczącą się wojną, SEC pokazał różne aspekty swojego stanowiska w sprawie kryptowalut. W rzeczywistości niektórzy członkowie społeczności kryptowalutowej są przekonani, że Komisja faworyzuje popularne monety takie jak Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) w stosunku do innych aktywów.

Dyrektor Ripple Labs podkreśla przychylność SEC

W ostatnim wywiadzie, dyrektor ds. relacji z deweloperami w Ripple, Matt Hamilton, również wskazał na faworyzowanie ze strony SEC. Odniósł się do dyrektora Wydziału Finansów Korporacyjnych, Williama Hinmana. Jego zdaniem, zwłaszcza Hinman działał w taki właśnie sposób.

Ponadto Hamilton przedstawił różne stereotypy związane z XRP. Stąd twierdził, że XRP nie ma wewnętrznej wartości. Według niego, XRP jest najczęściej postrzegany jako “moneta bankierska”, która koncentruje się na zaspokajaniu interesów instytucji finansowych. Ponadto, wiele osób nie uważa tej monety za prawdziwą kryptowalutę. Wynika to głównie z zarzutów dotyczących jej twórców. Istnieją zarzuty, że deweloperzy XRP koncentrują się bardziej na księdze głównej niż na kryptowalucie.

Sponsorowane Sponsorowane

Mówiąc o księdze głównej XRP, dyrektor powiedział, że przechowuje ona kompletny status każdego konta w sieci w każdym bloku. Ponadto instytucje finansowe, takie jak Santander Bank i American Express, były wczesnymi użytkownikami monety XRP. Doszło do tego jeszcze przed masowym przyjęciem Bitcoina przez instytucje. Podczas wywiadu Hamilton stwierdził:

Jeśli nazwiesz XRP monetą bankiera, to Bitcoin jest monetą dilera narkotyków… jako procent całkowitej podaży więcej Bitcoina jest w posiadaniu banków niż XRP jest w posiadaniu banków w tym okresie czasu.

Instytucje posiadają mniej niż 1 procent XRP

Mówiąc dalej, dyrektor omówił “podwójne standardy” zwolenników BTC, którzy gloryfikują instytucjonalny przypadek użycia Bitcoina i inwestycje, jednocześnie krytykując XRP z dokładnie tego samego powodu. Obecnie inwestorzy instytucjonalni posiadają około 8 procent całkowitej podaży Bitcoina. Z drugiej strony, według Coinshares, ilość XRP w posiadaniu instytucji to mniej niż 1 procent.

Dodatkowo Hamilton wypowiedział się na temat klasyfikacji XRP jako zdecentralizowanej waluty. Po pierwsze, kryptowaluta jest całkowicie wstępnie wydobyta i nie posiada mechanizmu wydobywczego. Warto zauważyć, że Ripple posiada dużą ilość wszystkich XRP. Według dyrektora ds. relacji z deweloperami w Ripple, różnica między centralizacją a decentralizacją jest subiektywna. Hamilton wyjaśnił:

Ripple posiadał i obsługiwał około 5% węzłów na księdze głównej XRP… to nie daje im żadnej władzy na księdze głównej XRP. W rzeczywistości, jeśli społeczność zdecydowałaby się, to może faktycznie przegłosować poprawkę na XRP ledger, który skutecznie spaliłby XRP Ripple.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz