CZ ujawnia możliwość IPO w przyszłości na Binance U.S.

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • CEO Binance przemawiał na Global DeFi Virtual Summit, prowadzonym przez SCB 10X, 23 lipca.

  • CZ ujawnił, że Binance US rozważa IPO, ale nie ma obecnie bezpośrednich planów.

  • Tymczasem władze i instytucje na całym świecie rozprawiają się z operacjami Binance w swoich państwach.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Changpeng Zhao (CZ), dyrektor generalny Binance, wspomniał o możliwości pierwszej oferty publicznej (IPO) w przyszłości.

Sponsorowane

Sponsorowane

Szef firmy przemawiał na Global DeFi Virtual Summit organizowanym przez SCB 10X, spółkę holdingową dla Siam Commercial Bank. Jego 30-minutowe wydarzenie, które miało miejsce 23 lipca, zatytułowane było “Binance & Future of CeDeFi VS DeFi.

Pomysł IPO był jednym z wielu pytań, które moderatorka wydarzenia, Mukaya Panich, Chief Venture and Investment Officer w SCB 10X, zadał CZ.

Sponsorowane

Sponsorowane

Wątek

Oficjalny Twitter SBC 10X skompilował wątek rozmowy CZ z panią Panich. Chociaż nie są to pełne wypowiedzi, tweety zawierały poglądy założyciela Binance na obecny krajobraz kryptowalutowy. Zarówno ogólne, jak i specyficzne dla danego obszaru. W tym drugim przypadku CZ odniósł się do dominacji Chin w przestrzeni wydobywczej kryptowalut i tego, jak ta dominacja uległa zmianie.

“Chiny były aktywne w wydobyciu i handlu”, zacytował go w tweetcie. “Ale teraz przenoszą się do Ameryki Północnej. Stany Zjednoczone mają ciężkie regulacje dotyczące giełd. Nie ma zbyt wielu startupów giełdowych w USA”.

“Zobacz ogromny potencjał wzrostu w Azji i Azji Południowo-Wschodniej”, kontynuował. “Afryka jest również pustą płytą do rozwoju. Różne strategie dla różnych miejsc”.

Panich następnie zapytała CEO o szczególne obszary wzrostu dla Binance.

Aktywny handel nie jest dla wszystkich

odpowiedział CZ

Gaming, DeFi, NFTs. Mnóstwo potencjału. Jestem pewien, że są obszary, na które nie spojrzeliśmy, a które są na skraju wzrostu.

Moderatorka zasugerowała scentralizowane zdecentralizowane finanse (CeDeFi), na co CZ odpowiedział: “CeDeFi równa się oferowaniu doświadczenia DeFi na scentralizowanym doświadczeniu. Ale chcemy przesunąć je w kierunku DeFi”.

Wątek SBC 10X zakończył się pytaniem Panich o ścieżkę IPO dla Binance.

Binance U.S. przygląda się ścieżce IPO.

ujawnił CEO.

Większość regulatorów zna pewien schemat (posiadanie HQ, posiadanie struktury korporacyjnej). Ale tworzymy te struktury, aby ułatwić przeprowadzenie IPO.

“W tej chwili nie ma bezpośredniego planu na IPO. Obecnie skupiamy się na rozwoju” – zakończył wątek.

Słabsze chwile Binance

Pomimo optymizmu CZ co do przyszłości Binance, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy giełda napotkała opór ze wszystkich zakątków globu. Hong Kong, Litwa, Wielka Brytania, Japonia i Włochy to tylko niektóre z państw, które podjęły kroki przeciwko Binance w lipcu. Począwszy od ostrzeżeń wydanych przez japońskie władze finansowe dla Binance o działaniu bez odpowiedniej licencji.

Instytucje w Wielkiej Brytanii egzekwowały własne działania przeciwko giełdzie od początku lipca. Barclays zakazał klientom transferu środków do giełdy 6 lipca, a Santander podążył z podobnym pozwem wkrótce potem. Raporty wskazują, że już wcześniej zadekretowano, że Binance nie będzie prowadzić działalności związanej z kryptowalutami na terenie Wielkiej Brytanii. Sam Binance następnie zawiesił wypłaty dokonywane w GBP dla swoich użytkowników z Wielkiej Brytanii. Zawieszenie weszło w życie 13 lipca.

Od tego czasu władze włoskie również dały jasno do zrozumienia, że Binance nie jest upoważniony do oferowania usług kryptowalutowych we Włoszech.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Dale Hurst jest dziennikarzem, prezenterem i powieściopisarzem. Zanim dołączył do zespołu BeInCrypto, był redaktorem i doświadczonym dziennikarzem w brytyjskim magazynie informacyjnym i lifestylowym.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz