Czy Chiny skupią się na krajowym wykorzystaniu waluty cyfrowej?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Chiny nadal rozszerzają testy cyfrowego juana.

  • Koncentrują się na użytkowniku indywidualnym, a celem będzie użycie cyfrowego juana na igrzyskach olimpijskich w 2022 roku.

  • Rządy Europy i Stanów Zjednoczonych rozmawiają o planach uruchomienia własnych CBDC.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Według byłego prezesa banku centralnego, Zhou Xiaochuana, Chiny będą chciały wykorzystać własną cyfrową walutę na rynku krajowym, a nie globalnym.

Sponsorowane

Sponsorowane

Xiaochuan uważa, że ​​globalne korzystanie z chińskiej waluty cyfrowej spowodowałoby problemy. Wskazał, że międzynarodowe wykorzystanie może wpłynąć na niezależność polityki pieniężnej.

Były gubernator Ludowego Banku Chin omówił potencjalne przestępcze wykorzystanie i sposoby zapobiegania mu, przemawiając na forum Boao w Chinach.

Sponsorowane

Sponsorowane

Cyfrowy juan jest testowany w Chinach od kilku miesięcy. Z programami pilotażowymi działającymi w całym kraju. Chiny nie określiły harmonogramu pełnego wprowadzenia zasobu cyfrowego.

Jednak zastępca gubernatora Li Bo wspomniał, że Bank Centralny rozważa zwiększenie zakresu testowania cyfrowego juana.

Bank centralny będzie chciał przetestować transgraniczne płatności cyfrowego juana w ramach przygotowań do nadchodzących zimowych igrzysk olimpijskich zaplanowanych na 2022 rok. Cyfrowa waluta będzie oferowana jako metoda płatności dla transakcji transgranicznych dla użytkowników krajowych i zagranicznych, w tym sportowców, powiedział Li.

Cyfrowy juan gotowy na więcej prób

Cyfrowy juan rozszerza swoje testy na nowe regiony. Prowincja Hainan jest ostatnim regionem, w którym testowano cyfrową walutę.

Cyfrowa waluta banków centralnych (CBDC) zostanie przetestowana z członkami rządu Sansha City. Najnowsza wersja próbna potrwa dwa tygodnie i ma na celu podniesienie świadomości na temat cyfrowego juana. Rząd oferuje również imponującą 15% zniżkę za każde 100 juanów wydanych na wyspie.

Rosnąca dyskusja na temat CBDC

CBDC nadal są punktem rozmów między rządami. Europejski Bank Centralny również prowadził dyskusje na temat cyfrowego euro. Prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde wspomniała wcześniej, że kontynent może uruchomić własną cyfrową walutę.

Prezes stwierdził jednak, że pomyślne wdrożenie tego procesu może zająć nawet cztery lata.

W międzyczasie Stany Zjednoczone również prowadziły dyskusje na temat CBDC. Sekretarz skarbu Janet Yellen stwierdziła, że ​​CBDC mogą w przyszłości pomóc osobom bez dostępu do systemu bankowego.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Ryan jest specjalistą fintech z pasją do kryptowalut i adopcji blockchain. Jako zapalony trader i inwestor na rynku od 2016 roku. Lubi być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w branży, jednocześnie znajdując następny altcoin na 100x.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz