Cyfrowy juan ma być przechowywany w fizycznych i cyfrowych portfelach, tak twierdzi urzędnik

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Portfele cyfrowe juanów będą przyjazne dla użytkownika.

  • Chiny przodują w tej dziedzinie dzięki CBDC.

  • Kraje nadrabiają zaległości w kryptowalutach dzięki cyfrowym ofertom.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Ludowy Bank Chin (PBoC) ogłosił dzisiaj, że portfel cyfrowego juana będzie dostępny dla wszystkich.

SponsorowaneSponsorowane

Według Mu Changchun, dyrektora generalnego Instytutu Badań nad Walutami Cyfrowymi banku centralnego, użytkownicy będą mogli przechowywać cyfrowego juana zarówno w fizycznych, jak i cyfrowych portfelach, a także osobistych lub publicznych.

Portfele będą zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby ludzi, biorąc pod uwagę ich limity kredytowe i cele użytkowania.

SponsorowaneSponsorowane

Chiny pracują nad cyfrowym juanem w kilku miastach, przed pełnym wdrożeniem programu w przyszłym roku. Wprowadzenie na rynek planowane jest na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w przyszłym roku.

W trakcie przygotowań do wprowadzenia e-juana, PBoC zwiększył również retorykę anty-Bitcoinową (BTC). W zeszłym miesiącu posunęli się nawet do zwiększenia ograniczeń w handlu kryptowalutami. W rzeczywistości, chiński bank centralny nawet rozprawił się z górnictwem.

Reakcje na cyfrowego juana

Reakcja w Chinach na cyfrową walutę była stonowana. Obecnie w Chinach platformy płatnicze takie jak Alipay i WeChat dominują w obszarze płatności. E-juan będzie miał dużo do nadrobienia w stosunku do tych uznanych graczy. Jak dotąd, nie udało mu się zrobić wrażenia na użytkownikach.

Chiny nie są osamotnione w dążeniu do wypuszczenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Ponieważ gospodarka kryptowalutowa rośnie i nowy boom jest w pełnym rozkwicie, wiele państw narodowych rozważa możliwość CBDC.

Podczas gdy Salwador i niektóre inne kraje Ameryki Środkowej i Południowej przyjmują Bitcoina jako prawny środek płatniczy, inne opracowują własne waluty cyfrowe.

W Stanach Zjednoczonych gubernator Rezerwy Federalnej Lael Brainard powiedziała, że intensyfikują badania nad CBDC. Obszar ten z pewnością zyska więcej uwagi w nadchodzących miesiącach i latach, gdy tradycyjna bankowość dogoni przestrzeń kryptowalutową.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Based in London, England. Writing while I work and study part time.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz