Crypto.com ogłasza start mainnetu, a CRO wzrasta o 105%

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Cena CRO wystrzeliła wczoraj o 105% i osiągnęła 0,27 USD.

  • Crypto.com rozpoczęło proces spalania 70 mld tokenów CRO.

  • Jest to kolejny etap decentralizacji sieci przed startem mainnetu 25 marca 2021.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Token CRO doświadczył wczoraj eksplozywnego wzrostu ceny wraz z istotnymi ogłoszeniami dotyczącymi jego macierzystej giełdy Crypto.com. W przygotowaniach do decentralizacji sieci na start mainnetu w dniu 25 marca ma zostać spalone 70 mld CRO. Tylko wczoraj dokonano spalenia 59,6 mld CRO.

Sponsorowane Sponsorowane

W rezultacie tych działań cena tokena wrosła wczoraj o 105%. Zaledwie w 24 godziny CRO przeskoczyło z trzeciej dziesiątki na 16 miejsce rankingu kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej według CoinMarketCap. Kryptowaluta jest kolejnym po Binance Coin (BNB) tokenem giełdowym, który doświadcza ekspotencjalnego wzrostu w tym miesiącu.

CRO rośnie o 105%

Od wczorajszych godzin porannych cena CRO wzrosła o 105%, w zaledwie 6 godzin wybijając się z obszaru 0,13 USD do poziomu 0,27 USD na szczycie knota. Wzrost został potwierdzony wybiciem w wolumenie (niebieska strzałka). Cena przebiła poprzedni rekord wszech czasów (ATH – żółta linia) o wartości nieco ponad 0,19 USD z dnia 21 sierpnia 2020 roku.

Wykres CRO dzięki Tradingview

Ogromna świeca prawie osiągnęła wartość 0,28 USD, czyli poziom zniesienia 1,618 Fib całego ruchu spadkowego, który jest pierwszym naturalnym obszarem reakcji. Co ciekawe, CRO znajduje się w trendzie wzrostowym od 3 tygodni, od dołka na 0,06 USD z dnia 1 lutego. Jeżeli policzyć wzrost od tego obszaru, to kryptowaluta urosła o 360% w zaledwie 21 dni.

Sponsorowane Sponsorowane

Wskaźniki techniczne są bycze i wskazują na silny trend wzrostowy. RSI rośnie, choć znajduje się już na mocno wykupionym obszarze 91 punktów. MACD wygenerował właśnie kolejny, duży słupek dynamiki wzrostowej. Oscylator stochastyczny od ponad tygodnia znajduje się w wykupionym obszarze i nie daje jeszcze oznak słabości.

Wykres CRO dzięki Tradingview

Największe spalanie w historii

Niedługo po tym, jak akcja cenowa poszybowała w górę, na oficjalnym blogu Crypto.com pojawiła się informacja o rozpoczęciu procesu największego w historii spalania CRO. Tylko w dniu wczorajszym spalono 59,6 mld CRO. Kolejne 11,4 mld jest przechowywane w smart kontraktach i ma zostać spalone w okresie miesiąca.

Według doniesień giełdy spalenie łącznej liczby 70 mld tokenów „zwiększy obiegową podaż CRO z obecnych 24% do ponad 80%”. Dalej wyjaśniając przyczyny bezprecedensowego spalenia tokenów o łącznej wartości około 16 mld USD Crypto.com argumentuje:

Od dawna wierzymy, że świat potrzebuje w pełni zdecentralizowanej sieci publicznej typu open source z dużą prędkością i niskimi opłatami. Przypadki użycia powodujące masową adopcję kryptowalut poprzez płatności, DeFi i NFTs potrzebują tej krytycznie ważnej infrastruktury.

Start mainnetu Crypto.com

Jak się okazuje, procedura spalenia 70 mld CRO jest jednym z etapów przygotowujących sieć Crypto.com do startu mainnetu w dniu 25 marca 2021. We wczorajszym tweecie na profilu giełdy czytamy, że ów start ma zagwarantować użytkownikom pełną decentralizację, wysoką prędkość oraz niskie opłaty transakcyjne:

Na miesiąc przed startem, w dniu 25 lutego odbędzie się stream na żywo z CEO giełdy Krisem Marszalkiem, w trakcie którego będzie można zadawać pytania i dowiedzieć się o nadchodzących zmianach w Crypto.com.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz